Kayseri’nin en köklü eğitim kurumlarından Sümer Lisesinin, fen lisesi statüsüne alınması mezunlarını memnun etti.

Kayseri’nin en köklü liselerinden Sümer Lisesi Fen Lisesine dönüştü.
Kayseri de 1968 den bu yana üst düzey hizmet veren ve çok değerli insanları yetiştiren Sümer Lisesi, kuruluşunun 50. Yılında Fen lisesine dönüştürülerek yeni başarılara doğru hızla gideceğini ve ilimizin eğitim düzeyini daha da yukarılara çekeceğini gösterdi.
Bu dönüşüm ve Sümer Lisesiyle ilgili yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Sümer Lisesi Mezunları Derneği Başkanı Yasemin Aydoğan yaptığı açıklamada “ Okulumuz 1968 den günümüze milletimize, ülkemize hizmet eden çok değerli insanlar yetiştirmiştir. Yetiştirmeye devam edecektir. Biz 2011 yılında derneğimizi kurarken hedefimiz, Sümer Lisesini ilimizin, ülkemizin en başarılı, kaliteli hizmet veren liselerinden biri haline getirmekti. Dernek yönetimi olarak bu doğrultuda planlar yaptık, çalışmalarımıza başladık ki yönetimimizde de çok değerli arkadaşlarımız var. Hedeflerimizi gerçekleştirmek için okul müdürümüz, yöneticilerimizle iş birliği içerisinde hareket ettik. Başarılı ve ihtiyacı olan pek çok öğrencimize öğrenimleri boyunca burs verdik, vermeye devam ediyoruz. Burslu öğrenci sayısını da her yıl artırarak devam etmeyi planlıyoruz. Okulun ve pansiyonun fiziki gelişimine destek verdik, vermeye devam ediyoruz. Öğrencilerimizin bilimsel, sosyal gelişimlerine de yaptığımız işbirlikleri ile katkı sağlıyoruz. Bu konuda çok daha önemli çalışmalar yapacağız.
Nitekim bu çalışmalarımızın karşılığında adım adım hedeflerimiz gerçekleştirilmekte, Sümer lisesi ilimizin ve ülkemizin en başarılı lisesine dönüşmektedir.
Derneğimizin bir başka hedefi, vakıflaşarak Sümer Lisesini dünyanın en saygın liselerinin arasına sokmaktır. İstanbul da yabancıların, bir takım vakıfların kurduğu özel konumda çok başarılı liseler vardır. Bir devlet okulu olarak bu Anadolu’nun bağrında kurulan okulumuz neden onlar gibi hatta daha iyi, daha başarılı olmasın. Bu hedefler doğrultusunda çalışmaktayız, hızla da standartların üzerine çıkmaktayız.
Çok büyük hedefleri olan ve Fen Lisesine de dönüştürülen böyle bir lisede öğrenim görmek sanırım gençler için bir ayrıcalık olacaktır. Bizler bu gençlere ve ülkemize destek vermeye, hizmet etmeye devam edeceğiz.
Bu dönüşümde katkısı olan, çalışmalarımızı destekleyen sayın bakanımıza, milletvekillerimize, il, ilçe Milli Eğitim Müdürlerimize, okul müdürümüze, derneğimiz yönetici ve üyelerine teşekkürü bir borç biliyorum. “ifadelerini kullandı.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla