Talas Belediyesi asfalt çalışmalarına hız verdi

Yazdan kalma günleri en iyi şekilde değerlendiren Talas Belediyesi asfalt çalışmalarına devam ediyor. Alt yapısı tamamlanan Mevlana Mahallesi Numune Caddesi’nde asfalt çalışmaları başladı. 550 metre uzunluğunda 10 metre genişliğinde olan yola toplamda 750 ton sıcak asfalt serilecek.
Yeni inşaatların bitmesiyle birlikte altyapısı tamamlanan alanlarda yol çalışmalarının hızlandığını ifade eden Talas Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, “Kasım ayına girmiş bulunuyoruz. Kış giderek kendisini gösteriyor. Havanın sıcak olduğu günlerde asfalt ve kaldırım çalışmalarımız devam ediyor. Mevlana Mahallesi’ndeyiz. Yeni inşaatların bitmesiyle birlikte altyapısını tamamladığımız alanlarda yol çalışmalarını hızlandırdık devam ediyoruz. Burası da Doktorlar Sitesi’nin bulunduğu bölge. 550 metre uzunluğunda 10 metre genişliğinde olan yola toplamda 750 ton sıcak asfalt sereceğiz. İnşallah asfalt ve kaldırım çalışmamız da hava şartları elverdiği müddetçe devam edecek. Hayırlı olsun.” dedi.
Pazar günü Başakpınar Mahallesi’nde bulunan Şehitler Cami’nin açılışına tüm vatandaşları davet eden Başkan Palancıoğlu, “Camimiz 15 Temmuz’dan sonra tamamlanmıştı. Bundan dolayı da camimize Şehitler Cami ismini verdik. Pazar günü öğle namazıyla birlikte Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Mehmet Özhaseki’nin, Valimizin ve Büyükşehir Belediye Başkanımızın katılımıyla birlikte camimizin açılışını yapacağız. Tüm vatandaşlarımızı bekliyoruz.” diye konuştu.
Talas Belediyesi merkez ve kırsal mahalle ayrımı yapmadan asfalt ve gerekli görülen yerlere sathi kaplama çalışmaları da yapıyor. Yaz boyunca Talas’ın en büyük mahallelerinden Mevlana Mahallesinde bir çok cadde ve sokağı asfaltlayan Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü ekipleri Çevlik, Ardıç, Kamber, Başakpınar Mahallesi olmak üzere bir çok mahallede yol çalışması yapıldığını; Harman Mahallesi, Mevlana Mahallesi Taslak Sokak ve Papatya Caddesi’nde, Başakpınar Kısmet Sokak’ta, Reşadiye Evliya Çelebi ve Çatal Sokak’ta asfalt ve kaldırım çalışmalarının yapılacağını bildirdi. -iha

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.