Talas’ta Medine-Sami Elmacıoğlu Camii açılacak

Talas’ta yapılan ve 7 ayda bitirilen Medine-Sami Elmacıoğlu Camiinin açılışı, Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki’nin katılımıyla yapılacak.

Talas’ta son 3 buçuk yıldır camiden, okula, sağlık ocağından, kültür merkezlerine kadar bir çok projeyi hayata geçiren Talas Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, “Göreve geldiğimiz günden beri Talas Belediyesi olarak ilçemiz için yoğun bir gayret sarf ediyoruz. Bu kapsamda Talas’ta okul, cami, sağlık ocaklarına yoğun bir ihtiyaç vardı. Bizde bunlara yönelik çalışmalar yaptık. 8 caminin temelini attık şimdi ise 6.’sını açıyoruz. 6 tane okulumuzun da açılışını yaptık. Aynı zamanda Talas’a 4 sağlık ocağı kazandırdık. 2’sini açtık, 2’sinin de yapımına devam ediyoruz. İnşallah Mayıs-Haziran gibi açılışlarını yapacağız. İki sağlık ocağımızın da bakım ve restorasyonlarını yapıp daha konforlu hale getirdik. Talas’ta büyük bir hizmet veriliyor. Hayırseverlerimize bu kapsamda çok teşekkür ediyorum. Özellikle camilerimizle ilgili bize büyük destek verdiler” dedi.

Medine-Sami Elmacıoğlu Camii açılışının, Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Mehmet Özhaseki’nin katılımı ile 16 Aralık Cumartesi günü saat 15.00’da yapılacağını belirten Başkan Palancıoğlu, “Mevlana Mahallesi Selçuklu Evi’nin yanında bulunan bu camimizi hayırseverimiz Dr. Kemal Elmacıoğlu annesi ve babası adına yaptırdı. Bizde belediye olarak hem arsa desteği verdik hem de yanı başında bulunan şadırvan, abdesthane ve WC’yi yaptırdık. Toplamda 1 milyon TL’ye mal oldu. İnşallah Mevlana Mahallesi’nde büyük bir açığı kapatacak. Hayırlı olmasını diliyorum. Rabbim herkesin ibadetlerini kabul etsin. Tüm vatandaşlarımızı Cumartesi günü saat 15.00’da yapacağımız açılışımıza bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

7 ay gibi kısa bir sürede tamamlanan Medine-Sami Elmacıoğlu Cami, 1 milyon TL maliyetle 400 kişilik kapasite ve Selçuklu mimari tarzında inşa edildi. -iha

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.