İstikbal Mobilya Kayserispor Basın sözcüsü Orhan Taşçı transfer çalışmalarının Olağanüstü Genel Kurul’dan sonra hız kazanacağını söyledi.

22 Haziran Olağanüstü Genel Kurul yapacak olan İstikbal Mobilya Kayserispor’da çoğunluk sağlanmazsa 1 hafta sonra gerçekleştirecek. Olağanüstü Genel Kurul öncesi açıklamalarda bulundu. Sezonun tamamlanmasının ardından Olağanüstü Genel Kurul Kararı aldıklarını söyleyen Orhan Taşçı, “22 Haziran tarihinde çoğunluk sağlanamazsa 1 hafta sonra çoğunluğa bakılmaksızın genel kurulu gerçekleştireceğiz. Diğer taraftan transfer sezonunun başlaması ile birlikte takımımızdan ayrılan futbolcular oldu. Sözleşmesi biten futbolcular oldu. Bizimle sözleşmesi devam eden futbolcular var. Bu bir süreç. Sözleşmesi biten futbolcular ayrılabiliyor, bu işin doğasında var. Ayrılan futbolcuların yerine en az gidenler kalitesinde futbolcular alınacaktır. Transfer komitesi titizlikle çalışmalarını yapıyor. Sonuçta sahaya 11 kişi ile çıkılıyor. Geçen sene itibari ile sezonun ikinci yarısında transfer yasağımız vardı buna rağmen ligi ilk 10 takım arasında tamamladık. Biz kendimizi başarılı olarak görüyoruz. Olumsuzluk yaşanmasına rağmen bizim açımızdan başarılı bir sezonu geride bıraktığımızı düşünüyoruz” dedi.

TARAFTARIMIZ RAHAT OLSUN

Taşçı açıklamasının devamında, “Taraftarımız rahat olsun takımımıza uygun, çok maliyetli olmayacak şekilde transferler yapacağız. Takımda yaşanan olumlu durumlar da var. Benim de titizlikle üzerinde durduğum tesis konusu var. Yıllardır aynı tesiste bulunuyoruz. Kayserispor’a yakışır bir tesisin inşasına başlanmıştı. Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde yapılan tesis var. Tamamlanmak üzere. inşallah sezon başından itibaren bu tesislere geçmeyi düşünüyoruz. Şimdi A takımın kaldığı tesisi de futbol akademisine çevireceğiz. Yapacağımız iki ek saha ile beraber tesis alt yapıya devredilecek. Türk futbolunun kuruluşunun bu olacağını düşünüyorum. Alt yapıdan yeterli derecede futbolcu yetiştirmek zorundayız. Bunun bilincinde olarak çabalayacağız” diye konuştu. İLYAS KAPLAN

Yazar Hakkında

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla