Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, konumu itibariyle en önemli şehir içi alternatif yollardan birisi olan Tavlusun yolunun vatandaşlardan gelen yoğun talep üzerine küçük araçlar için trafiğe açıldığını söyledi.
Tavlusun yolunun Melikgazi’den başlayan, Talas’ı Mimsin kavşağına ve Malatya yoluna bağlayan,o bölgedeki yoğun nüfus potansiyeli nedeniyle en çok kullanılan alternatif yollardan birisi olduğunu belirten Başkan Büyükkılıç “UKOME kararı ile kapatılan tarihi Maraş Şosesi Köprüsüne alternatif olarak ramazan ayının gelmesi ile birlikte vatandaşların yoğun talebini karşılamak için kutu menfezlerini karayollarının, dolgu,alt yapı ve asfaltını Melikgazi Belediyesi olarak bizim yaptığımız çalışma sonucunda yolumuzu hizmete açtık. Karayolları tarihi köprünün restorasyonunu yaptığında eski köprü yolu tamamıyla hizmete açılmış olacak.”dedi.
Başkan Büyükkılıç, Tavlusun yolunun şu an için küçük araçlara açık olduğunu,büyük tonajlı araçların bu yolu kullanamayacağını vatandaşların bu konuda hassasiyet göstermeleri gerektiğini sözlerine ekledi. -kb

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla