Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik (TDP) Şube Müdürlüğü tarafından koordine edilen ‘ÇOGEP Tükenmez Kalemle Yazılan Düşler’ Projesi kapsamında 30 okuldan bin 500 öğrenci sinemaya gidecek.

 
Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü TDP Şube Müdürlüğü tarafından yürütülen projeler kapsamında sürdürülen faaliyetler hız kesmeden devam ediyor. Çocuk ve gençlerin sosyal ve kültürel birlikteliklerinin pekiştirilmesi, yeni değerler kazandırılması ve hayal güçlerinin geliştirilmesi maksadıyla,Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğünde görevli mahalle polisleri yaptığı araştırmalar sonucunda tespit ettiği okullarda öğrenim gören öğrenciler, okullarından alınarak sinemaya götürülecek ve sinema filmi bitiminde tekrar okullarına bırakılacak.
Proje kapsamında öğrencilerin yaş seviyelerine uygun ve Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından onaylanmış vizyondaki filmler Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü görevlilerince oluşturulan komisyon tarafından izlenerek daha sonra öğrencilere izlettiriliyor. Faaliyet kapsamında ilk defa sinemaya gelen öğrenciler, polis ağabeyleri ve ablalarıyla güzel bir gün geçirmenin mutluluğunu yaşadı.
Proje kapsamında yaklaşık 30 okuldan yaklaşık bin 500 öğrencinin bu faaliyetlerden faydalanacak.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla