Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik (TDP) Şube Müdürlüğü ekipleri düzenledikleri toplantılar ile vatandaşlara, dolandırıcılık, evden hırsızlık ve karbonmonoksit zehirlenmelerine karşı alacakları tedbirler hakkında bilgiler verdi.
Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü TDP Şube Müdürlüğü ekipleri, vatandaşlara yönelik düzenlediği dolandırıcılık, evden hırsızlık ve karbonmonoksit zehirlenmelerine karşı alacakları tedbirler hakkında bilgiler verdi. Ekipler, vatandaşları telefonlardan arayıp kendilerini polis olarak tanıtıp bir terör örgütünü adını söyleyerek, örgütle irtibatınız olduğu, bununla ilgili evinizde arama yapılacağını belirten dolandırıcılara karşı itibar edilmemesi gerektiği söyledi.
Ayrıca, TDP Şube Müdürlüğü ‘Dilenciliği Meslek Edindirmeyelim’ Projesi kapsamında bilgilendirme yapan ekipler, vatandaşlara dilencilere para vermemeleri gerektiğini söyledi ve karbonmonoksit zehirlenmelerine karşı bilgilendirme yaparak, broşürler dağıttı.
Son olarak evden hırsızlık olaylarına karşı alınabilecek tedbirler hakkında genel bilgilendirmeler yapan ekipler, ihbarların gizliliğini de anlattı. -İHA

Yazar Hakkında

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla