Birkaç gün önce Uyuşturucu Ticareti Yapmak suçundan cezaevine giren Deniz Seki, tahliye oldu. Ne garipse sanki binlerce insanı canlı bombadan kurtaran bir kahraman gibi karşılandı. Ülkemizde okul çevrelerinde küçücük çocuklar, Sayın Seki gibi alın teri harcamadan para kazanma derdine düşünerek kendi hayatı için başka insanların temiz insanların hayatını çalan egoist, kan emicilerle, uyuşturucu tacirleriyle dolu. Uyuşturucu yüzünden ne hayatlar çalındı. Ne kadınlar kötü yola düşürüldü.

Başka insanların hayallerini, hayatlarını çalarak lüks içinde yaşamaya çalışan bu tarz insanların ülkemizde cezaevi kapısında bu şekilde karşılanması ve ülke medyasında sanki bir kahraman edasıyla karşılanması zavallılıktan başka bir şey değildir.

Güvenlik güçlerimiz, sivil toplum kuruluşlarımız ve devletimiz uyuşturucu ile yoğun bir şekilde mücadele ederken, bir insanı bu bataklıktan kurtarabilir miyiz hayreti için kendilerinden fedakarlık yaparken uyuşturucu tacirinin kahramanmış gibi aksettirilmesi uyuşturucu yüzünden evlat acısı yaşayan anne ve babalara büyük bir hakaret.

Uyuşturucu kullanma yaşı ülkemizde her geçen gün düşerken, minicik çocuklar sokaklarda uyuşturucu krizi geçiyorsa elimizi kulağımızın ardına koyup düşmeliyiz. Ülkemizde artık böyle şeylerin meşrumuş gibi topluma yansıtılması ilerleyen dönemlerde ülkemiz için kanayan yara olacaktır.

Birde gidelim evladını uyuşturucu batağından kurtaran ya da kurtarmaya çalışan anne ve babaları dinleyelim. Sayın Seki, siz toplumda güzel şarkılarınızla bahsedilmeliydiniz uyuşturucu satarak insanları zehirleyerek bir insanın yavaş yavaş ölmesine göz yumacak kadar gaddar biri olarak anılmamalıydınız. Bir insanı zehirleyerek ondan alınan para ile mutlu oluyorsanız vicdan denilen şeyin sizden çok uzak olduğunu düşünüyorum.

O zaman herkes uyuşturucu satsın. İnsanları zehirlesin. İnsanların kanından, ölümünden beslensin. Ve sonra bir kahraman edasıyla karşılansın. Güvercin uçuralım. Hatta olmadı bir koç keselim cezaevi kapısı önünde. Topluma çok güzel bir örnek olduğu için. Acun Ilıcalı gibi basın etiklerinden uzaklaşmış birileri de sadece reyting için bu kişiye O ses Türkiye’de jüri üyesi olarak teklif götürsün. Çünkü Deniz Seki, uyuşturucu sattı. Belki o sattığı uyuşturucular ile belki biri öldü onu bilemeyiz. Ama bildiğimiz o uyuşturucu kullanan insanların hayatlarının cehennemden farksız olduğu.

Sanki insanlara uyuşturucu değil de süt sattılar. Kemikleri gelişsin diye. İnsanların hayatlarını çalarak mutlu olan insanlar ve karşı taraf ölürken deliksiz uyku uyuyanlar sizin için iyi ki ahiret var.

#güldençoktan

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla