Trajik

 

Geçtiğimiz günlerde milli atlet Elvan Kayseri’ye geldi. Erciyes Dağı’nda kampa giren Elvan Abeylegesse diğer taraftan şehrin önde gelenlerini ziyaret etti. Tabii bu sırada Organize Sanayi Bölgesi’ne de ziyarette bulundu. Bir atletle milli bir sporcu ile görüşmek güzel. Ama Elvan kendini ispatlamış, sponsor ve desteklerini bulmuş bir sporcumuz. Ama Kayseri’de nice atlet zor durumda. İlkokul çağından itibaren kıt kanaat spor yapmaya çalışan maddi imkanları yeterli olmayan o kadar çok çocuk var ki.  Antrenörlerinin özverisi çocukların kendi gayretleri ile oluşan çalışmalar sonucunu veriyor. Çocuklar Türkiye dereceleri elde ediyor, hatta bazıları milli takımlar kampına seçiliyor. Bizim bu çocuklara destek vermemiz lazım. Önce saygı sonra destek verilmeli. Soğuk, sıcak demeden yaş yağmur dinlemeden  çalışıyorlar.  Biraz destek görseler hepsi bere Elvan olacak. Ama bizim desteğimiz şart. Onlar birer guru olmak için çalışırken bizim de onların önünde engel olmak değil arkalarından destek olmamız lazım.

U16 Türkiye Şampiyonasında ve Salon Atletizm şampiyonasında derece elde eden bütün sporcularımın emeğine sağlık, ve tabii başarının mimarları antrenörlerinin de ellerine.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.