Türk Sağlık Sen Kayseri Şubesi Aile Hekimleri Dernekleri Federasyonu (AHEF)’nin sağlıkta şiddeti protesto etmek 8 Şubat 2020 tarihinde düzenleyeceği mitingde hekimlerin yanında olacağını duyurdu.

 

Geçtiğimiz günlerde Aile Hekimleri Dernekleri Federasyonu (AHEF) sağlık sektöründe yaşanan problemlere dikkat çekmek için 8 Şubat günü Ankara’da bir miting düzenleyeceklerini ve taleplerini dile getireceklerini kaydetmişti. İstanbul’da 505, Türkiye genelinde ise toplam 3 bin aile sağlığı birimi (ASM) boş. Aile Hekimleri Dernekleri Federasyonu (AHEF) Yönetim Kurulu Başkanı Özlem Sezen, problemlere dikkat çekmek için 8 Şubat günü Ankara’da bir miting düzenleyeceklerini ve taleplerini dile getireceklerini belirterek “Aile hekimleri her geçen gün artan ve birinci basamak sağlık hizmetiyle bağdaşmayan iş yükü altında ezilmektedir. Hekimler arasında yapılan tükenmişlik anketleri de bunu doğrulamaktadır. Usulsüz rapor ve reçete talepleri, bunun hak olarak görülmesi, usulsüzlüğe karşı koyma ve sonucunda şiddete maruz kalma aile hekimlerinin en büyük sorunlarındandır. Bu şartlarda devam edecek olursa çöküşün yakın olduğunu söyleyebiliriz” dedi.

Bunun üzerine Türk Sağlık Sen Kayseri sosyal medya hesabından yaptığı duyuruyla Türk Sağlık Sen Kayseri olarak Ankara’da aile hekimlerinin yanında olacaklarını kaydetti. HABER:SELMA KÖSEDAĞ

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla