Türkiye Yazarlar Birliğinin 40. Kuruluş yıldönümü münasebetiyle; Kayseri Şubesi’nin etkinliklerinden olan” Cumartesi Kalem Sohbetleri” Kayseri Şubesi toplantı salonunda geniş bir katılım ile başladı.
TYB Kayseri Şube Başkanı Selim Tunçbilek açılış konuşmasında; TYB’nın 40 yıl dönümü nedeniyle bir dizi etkinlikleri yapmak istediklerini, amaçlarının Kayserili Yazar ve şairleri TYB çatısı altında farklı edebi ve sosyal konularda bilgilendirmek aynı zamanda Kayserili Yazarları daha iyi tanıtmak, onların birbirleriyle iletişimini sağlamak olduğunu belirtti ve Kayseri Şubesi Yönetim kurulu olarak çalışmalarının süreceğini söyledi.
Konferansı veren Kayserili Yazar- Şair Muhsin İlyas Subaşı ise ‘Edebiyatımızın Güncel Sorunları’ konusunda geçmiş ve günümüz edebiyatının tarihsel gelişimi, yazarın sorunları, Kayserili yazarların yerel yönetimlerden ne bekledikleri konusunda bilgiler verdi. Ayrıca Muhsin İlyas Subaşının kitapları tanıtılarak şiirlerinden örnekler verildi.
Büyük ilgi gösterilen etkinliğe başlıca şu yazarlar katıldı:
Bilge Çalıcı, Fadime Köse, Selma Çanakçıoğlu, Leyla Şahin, Ayşe Aksoy, İsmail Adil Şahin, Bekir Oğuzbaşaran, Kadir Karaman, Ahmet Sıvacı, Burhan Kale, Mustafa Çölkuşu, Cahit Matar, Şeyhmuz Çiçek

Yazar Hakkında

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla