Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği (TEMAD) üyeleri, 17 Ekim Dünya Astsubaylar Günü dolayısıyla Atatürk Anıtı’na çelenk sundu.
Çelenk sunumunun ardından bir açıklama yapan Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği (TEMAD) Kayseri İl Temsilcisi Ertunç Karahan, Türkiye’nin çok zor bir süreçten geçtiğini söyledi. Karahan, “Yaşadığımız coğrafyada dil, din ve ırk ayrımı gözetmeksizin bir arada huzur içerisinde yaşayabilmek adına mücadele etmek hepimizin görevi olmalıdır. Tüm dünya şunu bilmelidir ki, ülkemizim Güneyinde ve Doğusunda terör destekli sözde devletin kurulmasına asla müsaade edilmeyecektir. Ülkemizin huzur ve güvenini, milletimizin birlik ve beraberliğini hedef alan yıkıcı ve bölücü terör örgütleri ile iç ve dış mihraklar şunu unutmasınlar ki, laik, demokratik ve hukuk devletinin yılmaz savunucuları olarak dün olduğu gibi bugün ve her zaman bizleri karşılarında bulacaklardır” ifadelerini kullandı.
TEMAD olarak 15 Temmuz hain darbe girişiminde de milletin ve devletin yanında yer aldıklarını kaydeden Karahan, “TEMAD, 15 Temmuz 2016 günü yıllarca içimizde gizlenerek Türk düşmanları ile birlik olup vatanına ihanet eden FETÖ terör örgütüne karşı çok ciddi bir mücadele örneği göstermiştir. TSK’nın gerçek vatanseverleri, emniyet teşkilatımız ve asil milletimizin kahraman evlatları ile birlikte hareket ederek, demokrasilerde ‘Sözde, kararda milletindir’ diyerek milli iradenin üzerinde hiçbir güç, hiçbir girişimin kabul edilemeyeceğini amasız, fakatsız, kesin ve net ifadelerle lanetleyerek deklere etmiştir” şeklinde konuştu.
15 Temmuz akşamında darbeci general Semih Terzi’yi alnından vurarak darbenin seyrini değiştiren Ömer Halisdemir’in de astsubay olduğunu hatırlatan Ertunç Karahan, sözlerini şöyle tamamladı:
“Astsubay Kıdemli Başçavuş Ömer Halisdemir, Astsubay Kıdemli Başçavuş Bülent Aydın ve diğer tüm şehitlerimiz, hayatını bu vatan için vermiş ve Türk tarihinde kahraman olarak yerini almışlardır. Darbe girişiminde bulunan generali alnından vuran ve darbenin başarısız olmasında büyük katkısı olan Şehit Astsubay Kıdemli Başçavuş Ömer Halisdemir’i unutmayacağız, unutturmayacağız. Aramızda daha çok Ömer Halisdemir’ler vardır.” -iha

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla