Birileri ülkede başta ekonomi olmak üzere bazı işlerin kötü gitmesini fırsat bilerek birlik ve bütünlüğümüzü bölmeye yönelik bazı senaryolar sahneye koyarak sabrımızı  denemeye başladılar.

     Bugün ülkede olup bitenlere baktığımız zaman oyun içersinde oyunlar oynandığını kolayca görebiliriz. Bu oyunları sahneye koymaya çalışanlar önce Türk Milletini bölüp parçalamakta başarılı olup olamayacaklarını denerken bir yandan da vatanseverleri, Türk Milliyetçilerini yeniden sokağa çekmeye çalışıyorlar.

    Ancak Sağduyulu ve sabırlı Türk Milleti bu oyuna gelmeyecek ve bu oyunlar bozulacak, geçmişte aynı tür oyunlarla kardeşi kardeşe düşman edenler bu defa hüsrana uğrayacaklardır.

    Birilerinin iç politikadaki başarısızlığını Türk Milletinin gözünden saklamak için dış politikada büyük başarı elde etmiş gibi görünmeye çalışarak aralarına girebilmek için kapısında el pençe divan durduğu Avrupalı çok iyi bilsin ki bundan sonra Türk Milletinden  istedikleri hiç bir tavizi alamayacaktır.

Bizi bölmek için alet ettikleri bölücü örgütün  elebaşısı Apo birileri tarafından affedilmiş olsa bile Yüce Türk Milletinin vicdanında hiçbir zaman affedilmeyecek, er geç cezasını görecektir.

    Şunu herkes çok iyi bilmeli ki Vatansever Türk Milletinin mensupları hangi partiye oy vermiş olursa olsun vatanın bölünmesi söz konusu olunca dün olduğu gibi bugün de yardın omuz omuza verip bu oyunları bölecektir.

     Her ne kadar “Aşırı Türk Milliyetçiliği tırmanışa geçti” diyerek milliyetçileri bölmek istese de bu onların sandığı kadar kolay olmayacaktır.

     Çünkü Milliyetçiliğin aşırısı falan olmaz. Milliyetçilik tekdir ve bu ülke de sadece Türk Milliyetçiliği vardır. Tavandakiler bunu inkar etmiş olsa bile taban bunun şuurundadır.

Kimse bu milletin kendini yönetecekler konusunda yaptığı tercihe bakıp da şu kadar milliyetçi bu kadar vatansever var diyemez. Bu Milletin büyük çoğunluğu milliyetçi ve vatanseverdir.

    Böl parçala ve yut taktiğini sürekli gündemde tutan iç ve dış güçler bunu başaramadılar, başaramazlar ve başaramayacaklardır.

    Yukarıda da belirttiğim gibi bu oyun elbette bozulacak ve kışkırtıcılar geçmişte olduğu gibi yaptıklarından sonuç alamayınca kendi kendilerine düşüp yine inlerine çekileceklerdir.

Yazar Hakkında

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla