BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN 11 YIL ÖNCE KAYSERİ’DEKİ LİSELERİN KATILIMIYLA BAŞLATTIĞI VE SONRASINDA ULUSLARARASI BOYUT KAZANDIRDIĞI TÜRKİYE’DE İLK VE TEK OLAN ULUSLARARASI LİSELERARASI TİYATRO FESTİVALİ 2 MAYIS SALI GÜNÜ BAŞLIYOR. TİYATRO FESTİVALİNE BU YIL 28 OKUL KATILACAK. (İHA/KAYSERİ-İHA)

(Fotoğraflı)

KAYSERİ (İHA) – Büyükşehir Belediyesi’nin 11 yıl önce Kayseri’deki liselerin katılımıyla başlattığı ve sonrasında uluslararası boyut kazandırdığı Türkiye’de ilk ve tek olan Uluslararası Liselerarası Tiyatro Festivali 2 Mayıs Salı günü başlıyor. Tiyatro Festivaline bu yıl 28 okul katılacak.
Büyükşehir Belediyesi’nin Uluslararası Liselerarası Tiyatro Festivali’nin 12’incisi 2 Mayıs Salı günü tüm okulların katılımıyla yapılacak olan kortejle başlayacak. 2-20 Mayıs tarihleri arasında yapılacak olan festivale yurt dışından Kıbrıs, Azerbaycan, Gürcistan ve Bosna Hersek’ten de 8 ekip katılacak. Kayseri’nin yanı sıra Ankara, İzmir, İstanbul, Konya, Eskişehir ve Ordu ile yurt dışından toplam 28 okulun katılacağı festival boyunca Şehir Tiyatrosu’nda her gün 14.00 ve 20.00 saatlerinde olmak üzere iki ayrı oyun sahnelenecek. Festival 20 Mayıs’ta yapılacak olan ödül töreniyle sona erecek.
Büyükşehir Belediyesi’nin Uluslararası Liselerarası Tiyatro Festivali’ne bugüne kadar 11 yılda 313 okul katıldı. Festival kapsamında sergilenen oyunları yaklaşık 250 bin kişi izledi. Festivalde yaklaşık 5 bin öğrenci oyuncu veya teknik ekip olarak görev aldı.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla