Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu tarafından düzenlenen Basketbol 1. Lig Grup müsabakaları, Erciyes Üniversitesi’nde başladı.

15 Temmuz Yerleşkesi Spor Salonu’nda başlayan grup müsabakalarına Erciyes, Dicle, İskenderun Teknik, Siirt, Çukurova, Recep Tayyip Erdoğan ve Nuh Naci Yazgan Üniversiteleri basketbol takımları katıldı. Erciyes Üniversite ile Siirt Üniversitesi basketbol takımları arasındaki mücadele ile başlayan grup maçları hafta sonuna kadar devam edecek.

Müsabakalar hakkında bilgiler veren Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu Temsilcisi Yusuf Gömeç, müsabakalar sonunda şampiyon olan takımın süper lige terfi müsabakalarına katılma hakkı kazanacağını söyledi. Gömeç, “Üniversite Sporları Federasyonunun 17-21 Nisan 2018 tarihleri arasında üniversitemizin ev sahipliğinde gerçekleştirilen Basketbol 1. Lig Grup Müsabakaları ilk maçı ile başlamış bulunmaktadır. Müsabakalar Cumartesi günü sona erecektir. Müsabakalar sonucunda şampiyon olan takım süper lige terfi müsabakalarına katılamaya hak kazanacak, 2 takım ise bir alt lige düşecek. Müsabakaların başarılı bir şekilde geçmesini temenni ediyorum” diye konuştu. HABER MERKEZİ

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla