Üniversitelerin güvenliğine yönelik değerlendirme toplantısı yapıldı

Vali Süleyman Kamçı, 2’si devlet 3 üniversitesi bulunan Kayseri’de gerekli tedbirlerin görüşülmesi için düzenlenen ‘Üniversitelerin Güvenliğine Yönelik Değerlendirme Toplantısı’nda üniversite temsilcileri ve güvenlik birimlerinin yöneticileri ile bir araya geldi.
Vali Kamçı başkanlığında Valilik Toplantı Salonunda düzenlenen toplantıya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Cumhuriyet Başsavcısı Abdülkadir Akın, İl Jandarma Komutanı Jandarma Kurmay Albay Hüseyin Bekmez, İl Emniyet Müdürü İbrahim Kulular, ilçe belediye başkanları, üniversite temsilcileri,kredi ve yurtlar kurumutemsilcisi ile ilgili kamu kurumlarının yöneticileri katıldı.
Vali Kamçı, toplantının açılışında yaptığı konuşmada, 3 üniversiteye sahip Kayseri’nin bu zenginliğinin farkında olduğuna işaret ederek, idari personel yapısı dikkate alındığında çok geniş bir kitleyi ilgilendiren yüksek öğrenimin huzur ve güvenliğini devam ettirme kararlılığında olduklarını söyledi.
Erciyes Üniversitesi, Abdullah Gül Üniversitesi ve Nuh Naci Yazgan Üniversitesinde yerli ve yabancı öğrenci olmak üzere toplam 71 bin 408 öğrenci bulunduğunu ifade eden Vali Kamçı, bu öğrencilerin huzurlu ve güvenli bir ortamda eğitim görmeleri için ellerinden geleni yapacaklarını belirtti.
Vali Kamçı, Üniversitelerde asayiş ve güvenlik açısından son derece başarılı bir 2017 yılı geçirdiklerini ifade ederek, 2017-2018 eğitim-öğretim döneminin de aynı şekilde huzurlu ve güvenli bir şekilde geçmesini temenni etti.
Kayseri Emniyet Müdürlüğü tarafından üniversitelerin güvenliğine yönelik sunumun da yapıldığı Üniversitelerin Güvenliğine Yönelik Değerlendirme Toplantısı’nda güvenlikle ilgili konular ve tedbirler görüşüldü. -kb

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.