Kayseri Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Nursaçan, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik’i ziyaret etti. Ziyarette sanayinin durumuna ilişkin görüş alışverişinde bulunuldu. Başkan Çelik, memleket için üreten herkesin yanında olduklarını söyledi.

 
Kayseri Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Nursaçan, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik’e sanayinin durumuna ilişkin bilgi verdi. Nursaçan, “Geçtiğimiz yılla mukayese edildiğinde elektrikte yüzde 1,5, doğal gaz da yüzde 8,5 artış var. Bunlar sevindirici veriler. Her şey daha iyi olacak” dedi. Kayseri Fuar ve Kongre Merkezi projeleriyle ilgili de konuşan Nursaçan, Başkan Çelik’in de desteğiyle hayata geçirecekleri fuar ve kongre merkezinin Kayseri sanayicisinin dünya pazarlarına daha çok açılmasını sağlayacağını kaydetti.
Bugünlerde işlerin yavaşladığına dair bir algı oluşturulmaya çalışıldığını ifade eden Başkan Mustafa Çelik ise “Normalde bu aylar düşük yoğunluklu geçer; ama buna rağmen elektrik ve doğal gazda geçen yıla göre artış olması geriye değil ileriye gidişin göstergesidir” dedi.
Üreten herkesin yanında olduklarını da vurgulayan Başkan Çelik, “İstihdam yaratan, kaynak yaratan katma değer üreten, bu memleket için bir şeyler ortaya koyan herkesin yanındayız. Bunların başında da müteşebbisimiz geliyor. Zaten Kayseri olarak en önemli değerimiz müteşebbis insanımız. Sizler proje getireceksiniz bizler de o projenin yanında olacağız. İnşallah birlikte yapılacak ne varsa el birliği ile yaparız” diye konuştu.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla