Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin yaptığı operasyonda gözaltına alınan 3 kişi çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.
Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri Battalaltı diye tabir edilen yerde uyuşturucu madde ticareti yapan şahıslara yönelik olarak yapılan çalışmalarda Ö.B. (41), H.K. (30), F.Ç. (19), A.Y. (25), S.Y. (18), Y.G. (21), S.S.Ç.E.A.(17) yakalanmış, yakalanan şahısların üzerinde evinde ve araçlarında yapılan aramalarda 7 parça halinde satışa hazır toplam daralı ağırlığı 4.00 gram gelen Uyuşturucu maddelerden metamfetamin, 21 parça halinde toplamda 21.00 gram gelen Uyuşturucu maddelerden Bonzai, 3 adet kuru sıkı tabanca ve bu tabancalara ait şarjörlerle 80 adet fişek 1 adet kırma 1 adet otomatik av tüfeği ile bu tüfeklere ait 50 adet fişek ve 1 adet heykel ile 1 adet üzerinde çeşitli simgelerin bulunduğu tarihi eser ele geçirilmişti.
Yakalanan şahıslardan A.Y., S.Y., Y.G., ve S.S.Ç.E.A’ya uyuşturucu madde kullanmaktan işlem yapılarak serbest bırakılmış, Ö.B., H.K. ve F.Ç. ise uyuşturucu madde ticareti yapmak suçundan işlem yapılarak savcılığa gönderilmişti.
Savcılığın ardından adliyeye sevk edilen 3 kişi, tutuklanarak cezaevine gönderildi. -İHA

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla