Uyuşturucu tedavi merkezine uyuşturucu sokmaya çalışan iki sanığa toplam 21 yıl hapis

Alkol ve Madde Bağımlılığı Tedavi Eğitim Merkezi (AMATEM)’ne uyuşturucu madde sokmak isterken yakalanan ve bu suçtan tutuklu yargılanan iki sanığa toplam 21 yıl 10 ay hapis cezası verildi.
Kayseri 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada tutuklu sanıklar R.D.(24), F.K. (21) ve avukatları hazır bulundu.
AMATEM’de tedavi gören ve mahkemede tanık olarak dinlenen H.D. “Tedavi olmak için kendi isteğim ile AMATEM’e yattım. Uyuşturucu tedavisi görüyordum. Kardeşim R.D. bana şampuan ile havlu getirecekti, uyuşturucu maddeden kesinlikle haberim yoktur” dedi.
Tutuklu sanık F.K. mahkemede R.D.’nin çocukluk arkadaşı olduğunu, olay günü poşetin içerisinde uyuşturucu olduğunu bilmediğini belirterek, “”Olay günü R.D.’in kardeşi H.D.’yi görmek için AMATEM’e gittik. Ramazan bana poşet vererek, hastanede Y.Ş.’ye vermemi istedi. Ben de aldığım poşeti götürmek isterken güvenlik durdurdu. Poşet içerisinde ne olduğunu bilmiyordum” diye konuştu.
Tutuklu diğer sanık R.D. ise, “Ağabeyim AMATEM’de madde bağımlılığı tedavisi görüyor. Kendisini ziyaret etmek için otomobil ile hastaneye giderken, mahalle arkadaşım F.K. ile karşılaştık. Kendisine ağabeyimi ziyaret etmeye gittiğimi söyledim. Otomobile bindiğinde elinde poşet vardı. Benim uyuşturucudan haberim dahi yok, poşetin içindekilerden de bilgim yok” dedi.
Mahkeme heyeti yapılan yargılama sonucu tutuklu sanık R.D.’ye ‘uyuşturucu madde ticareti yapma veya sağlama’ suçundan 12 yıl 6 ay hapis, bin TL adli para cezası, diğer tutuklu sanık F.K.’ye ise aynı suçtan etkin pişmanlıkta bulunduğu gerekçesiyle 9 yıl 4 ay hapis, 740 TL adli para cezası verdi. Mahkeme iki sanığa toplam 21 yıl 10 ay hapis cezası vermiş oldu. -iha

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.