‘Uyuşturucu ve Güvenli Eğitim’ toplantısı Kayseri Valisi Süleyman Kamçı başkanlığında yapıldı.

Valilik Toplantı Salonunda gerçekleştirilen toplantıya Vali Kamçı, Vali Yardımcıları Mehmet Emin Avcı ve Baha Başçelik, İl Jandarma Komutanı Albay Hüseyin Bekmez, İl Emniyet Müdürü İbrahim Kulular ile kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticileri katıldı.

Toplantıda bir konuşma yapan Vali Kamçı, 2017-2018 eğitim öğretim yılının ikinci döneminin pazartesi günü başlayacağını ifade ederek, ikinci dönemin huzurlu bir şekilde geçmesini temenni etti.

2017-2018 eğitim-öğretim yılının ilk döneminde yapılan alınan kararların da değerlendirildiği toplantıda Vali Kamçı, İçişleri Bakanlığı tarafından 2018 yılının uyuşturucu ile mücadele konusunda seferberlik yılı ilan edildiğini, Valilik ve güvenlik güçleri tarafından 2017 yılının ikinci yarısından itibaren gerekli mücadeleyi vermeye çalıştıklarını belirtti.

Okul önlerinde 2017 yılında hiçbir olaya rastlanmadığının altını çizen Vali Kamçı, sözlerine şöyle devam etti:
“ Bu sene okul önlerinde çok şükür hiçbir hadise olmadı. Bu anlamda uyuşturucu ile mücadele konusunda başarılıyız diyebiliriz. Başarılıyız demek uyuşturucu ile mücadele konusunda çalışmaların bittiği anlamına kesinlikle gelmez. 2017 yılında 462 kişi ilimizde uyuşturucudan tutuklandı. Uyuşturucu satıcılarına karşı mücadelemiz devam ediyor. Birinci önceliğimizde okul önlerinde uyuşturucunun satılmaması. Bu konuda hassas olan 21 okulumuzu önümüzdeki günlerde MOBESE sistemine entegre edeceğiz. Şubat ayında 11 tane okulun sisteme bağlanması için ihale yapacağız. Bütün okullarımızda kamera sistemi var.”

Taşımalı eğitim ve servis araçları konusuna da değinen Vali Kamçı, “Taşımalı eğitim ve servis araçları konusunda çok şükür hiçbir aksaklık söz konusu olmadı. Taşıma işini üstlenen arkadaşlar çıkan yönetmeliğim ilerisindeler. Taşımalı eğitim ile alakalı okullarımızda gelen araçların kontrolü yapılıyor. Araçlarda gelemeyen öğrenci varsa velisine mesaj yolu ile bilgilendirme yapılıyor. Ayrıca bu araçların kontrolü emniyet ve jandarma ekipleri tarafından en iyi şekilde yapılıyor.” ifadelerini kullandı.

2017 yılının genel bir değerlendirilmesinin yapıldığı toplantı, karşılıklı görüş alış verişlerinin yapılmasının ardından sona erdi.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla