Kayseri Valisi Süleyman Kamçı tüm acil hizmet veren kurumların bir arada toplandığı 112 Acil Çağrı Merkezini ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

112 Acil Çağrı Merkezine yaptığı ziyarete, Vali Yardımcısı Zekeriya Güney ve 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürü Mustafa Ak ile birlikte gelen Vali Kamçı incelemelerde bulunarak yetkililerden bilgi aldı.

Erkilet Mahallesinde açılacak olan 112 Acil Çağrı Merkezi toplamda 6.293 milyon TL’ye mal olup 6 bin 169 m2 alan üzerinde hizmet vereceği bilgisini alan Vali Kamçı, Acil Çağrı Merkezi’nin 112, 155, 110, 156, 177 gibi acil durumlarda aranılan numaraların tek bir merkezde birleştirilmesi ve tek bir merkezden koordinasyonunun sağlanması görevini üstleneceğini ifade ederek, önümüzdeki dönemde açılacak olan merkezin ilimize hayırlı olmasını diledi.

Acil çağrı merkezlerinin öneminin herkes tarafından bilindiğini ve bu hizmetin insan hayatını doğrudan ilgilendirdiğini belirten Vali Kamçı,  hayati önem taşıyan acil çağrı hizmetlerinin tek elde toplandığını söyledi.

Ayrıca modern şekilde tasarlanan merkezin teknolojinin tüm imkânları ile donatıldığını belirten Vali Kamçı, merkezin hizmete girdikten sonra hayati önem taşıyan ihbarlara karşı çok daha hızlı ve etkili müdahale edilebileceğini kaydetti.

Açıklamasının ardından 112 Acil Çağrı Merkezini gezen Vali Kamçı, Kayseri 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürü Mustafa Ak’tan merkezin son durumu hakkında bilgiler aldı.

–SELMA KÖSEDAĞ

 

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla