Kayseri Valisi Süleyman Kamçı, Jandarma Teşkilatı’nın 178. kuruluş yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı.
Vali Kamçı, “Jandarma Teşkilatımız, 178 yıldır vatan savunmasında, bölünmez bütünlüğümüzün korunmasında, ülkede huzur ve güvenliğin sağlanmasında görev ve sorumluluklarını üstün bir hizmet anlayışla yerine getirmektedir” ifadesinde bulunduğu mesajını şu şekilde sürdürdü:
“Köklü bir geçmişe, ülke sathına yayılmış teşkilat ve kadro ağına sahip Jandarma Teşkilatı, teknolojik gelişmeler ışığında gücünü ve harekât yeteneğini artırmakta, özverili çalışmalarıyla tüm yurtta olduğu gibi İlimizde de güven unsurunun yapılanmasında çok ciddi çalışmalara imza atmaktadır. Özellikle son dönemlerde günümüz gençliğini hedef alan organize suç örgütlerine yönelik operasyonlarla, Kayseri Halkı’nın yalnızca bugünü için değil geleceği için de güven vermektedir.
Yurdumuzun her köşesinde, halkla içice olarak büyük bir özveri ve heyecanla görev yapan ve bu kapsamda Türk silahlı kuvvetlerinin halka açılan penceresi konumunda olan Jandarma Teşkilatımız, Ulu Önder Atatürk’ün: “Jandarma her zaman yurt, ulus ve cumhuriyete aşk ve sadakatle bağlı tevazu, fedakârlık ve feragat örneği bir kanun ordusudur.” veciz ifadesinde işaret ettiği gibi vatansever tutum ve üstün hizmet anlayışı ile yüce Türk Milleti’nin gönlünde müstesna bir yer edinmiş ve sonsuz güvenine mazhar olmayı başarmıştır.
Mukaddes vatan toprakları uğruna canları pahasına görevini yaparken şehit olan kahraman askerlerimiz, milletimizin gönlünde ebediyen yaşayacaktır.
İl merkezimizden en ücra köyümüze varıncaya kadar her noktada insanımızın güvenliğini sağlayan, huzurunu tesis eden, Jandarma Teşkilatımızın 178. Kuruluş Yıldönümünü kutlar, bu vesile ile başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere ebediyete intikal etmiş şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi şükranla anar, selam ve sevgilerimi sunarım.” -kb

Yazar Hakkında

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla