Sosyal medya üzerinden başlatılan linç kampanyasının hedefi olan Milliyetçi Hareket Partisi Kayseri Milletvekili Baki Ersoy, Hunat TV ekranlarında Gazeteci Kürşat Açıkgöz’e konuya ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Vekil Ersoy, sosyal medya üzerinden şahsına algı operasyonu düzenlendiğini ve bu kişilerin FETÖ ve PKK terör örgütleri ile bağlantılı olduklarını ifade etti.

Kayseri’nin birçok problemlerini meclise taşıyarak Kayseri halkının sorunlarına çözüm odaklı yaklaşması ile bilinen Milliyetçi Hareket Partisi Kayseri Milletvekili Baki Ersoy, sosyal medya üzerinden başlatılan linç kampanyasının hedefi olmuştu. Hunat TV ekranlarında yayınlanan Haftanın Yorumu programına katılarak Gazeteci Kürşat Açıkgöz’e konuya ilişkin önemli açıklamalar yapan Ersoy, Türkiye ve Kayseri’ye hizmet ettikçe birilerinin hedefi haline gelip hizmet üzerinden algı operasyonu düzenlendiğini belirterek, bu girişimlere aldırış etmeden gece gündüz hizmet etmeye devam edeceğini ifade etti. MHP’li Vekil Ersoy, yeni dönemde daha etkin çalışacağını söyleyerek; “Yıllardır sizin de takip etiğiniz üzere teşkilatlarımızla çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz. Sevdiklerimizin, ailemizin, anamızın, babamızın duasıyla çalışmaya devam ediyoruz iyi de gidiyor. Biz bu hizmetleri yaptıkça birileri baltalamaya çalışıyor ama biz bunlara aldırış etmeden, gece gündüz demeden çalışmaya devam ediyoruz.  Allah bundan geri koymasın inşallah. Yeni dönemde de daha etkin çalışacağız. İpsiz sapsız herkes bu konu hakkında bana yazmaya başladı. Kim olduklarını araştırdığımızda FETO terör örgütüne dayanan, PKK terör örgütüne dayanan serseri topluluğu olduğunu tespit ettik. Organize şekilde yaptılar bunu. Biz bunların arkasındaki kişileri de biliyoruz. Bize bir şey diyecekseniz özel kalemleriniz aracılığıyla bizlere ulaşabilirsiniz bizimde diyecek iki lafımız olacaktır. Ama bunu yapmayıp kıyafetim veya gözlüğüm üzerinden yapmalarını da gülerek karşılıyorum. Çünkü beni yakından tanıyan sizler gibi dostlarım nasıl bir yapım olduğunu çok iyi bilir. Ben nereden geldiğini hiçbir zaman unutmayan ve hedefleri olan bir insanım. Bir diğeri ise dünyada insanları kıyafetleriyle değerlendirmek kadar saçma bir şey yok.  Ben her zaman Kayseri için, Türkiye’miz için, bu cennet vatan için elimden ne geliyorsa yapmaya çalışan birisiyim. Bir algı oluşturmaya çalıştılar” ifadelerine yer verdi.

“BUNLAR İÇİN MÜCADELEDEN VAZGEÇMEYECEĞİZ”

Kayseri sevdası ile bilinen MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy, bu tür karalama kampanyalarının her zaman olabileceğini ifade ederek, mücadelesinden vazgeçmeyeceğini belirtti. Linç kampanyası başlatanların PKK ve FETÖ terör örgütü ile bağlantısı olduklarını ifade eden Vekil Ersoy: “20 bin tane tweet attılar. Kayseri halkı bu konuda hep destek oldular. Ne zaman bir sokağa çıksam Allah’a şükür oturacak bir minderimiz olmuştur. Ben zaten Kayseri sokaklarından gelmiş birisiyim. Kayseri için ne yapabilirim düşüncesini her zaman kalbimde ve aklımda taşıyan bir insanım. Bu tür şeyler olacak tabii ki ama bunlar yaşandı diye biz mücadeleden vazgeçmeyeceğiz yalnız şunun altını çizmek istiyorum, karşımızda organize bir çete var. Terör örgütlerinden destek alan bir yapı var. Buna karşı da biz önlemlerimizi şimdiden almamız lazım çünkü yarım saat de bir saat de 20 bin tweet atmak çok başka bir durum.  Arkalarında kimlerin olduğu çok açık. Biz Allah’ın izniyle hiçbirine pabuç bırakmayız. Burada önemli olan Baki Ersoy’a yapılan saldırıdan ziyade bu saldırıyı nasıl organize ettikleridir. Bu anlamda benim görüşüm devletimizin bu konu hakkında söylediğim konu başlıklarını değerlendirmeleri isabetli olacaktır diye düşünüyorum. Onun dışında bunların yazıp çizdiğine ancak güler geçerim. Bunlar ilkokul çağındaki bir çocuğun yapmayacağı şeyler. Demek ki bunların kafa yapısı bu yapacak bir şey yok diye düşünüyorum” dedi.

HABER: SERAP KAYHAN

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla