Yahyalı ilçesinin tanıtım filmi yapıldı

ORAN Kalkınma Ajansı desteğiyle Yahyalı Belediyesi tarafından yürütülen, ‘Yahyalı’ da Eko Turizmin Yenilikçi Bilgi İletişim Teknolojileri Aracılığı İle Tanıtılması’ projesi kapsamında çekilen Yahyalı Tanıtım Filmi’nin özel gösterimi yapıldı.
Belediye Kültür Salonunda yapılan özel gösterime 200 davetli katıldı. Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk’ün proje hakkındaki sunumuyla başlayan gösterimde Yahyalı Tanıtım Filmi ilk kez izleyici ile buluştu.
Yönetmenliği Kürşad Özşahin tarafından yapılan, ilçenin tarihini, kültürünü ve doğal güzelliklerini akıcı bir üslupla anlatan film, izleyicilerden tam not aldı.
Özel gösterim sonrası açıklamalarda bulunan Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk, “ORAN Kalkınma Ajansından aldığımız hibe ile Yahyalı’nın tanıtımına katkıda bulunmuş oluyoruz. Ben hakikaten çok mutluyum. İzledikten sonra davetlilerimizin de çok mutlu olduklarını görmenin de mutluluğunu yaşıyorum. Turizm ilçesi olan Yahyalı’ya yakışan bir tanıtım filmi oldu. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Yahyalı’nın profesyonel manada hazırlanan ilk tanıtım filmi. Yerel ve ulusal tv kanallarında da tanıtım filmimizi yayınlatmak istiyoruz. Bunun turizm manasında ilçemize katkı sağlayacağına inanıyorum. İlçemiz, turizm anlamında farklı bir yere sahip. Buraya her zaman “Keşfedilmemiş Cennet” diyoruz. İnşaallah bu tanıtım filmimizden sonra “Keşfedilmiş Cennet” diyeceğiz. Yahyalı Eko Turizm açısından Türkiye’nin hatta Dünyanın sayılı yerlerinden bir tanesi. Bin bir güzelliğe sahip. Bu güzelliklere bizim sahip çıkmamız gerekli. Ve buraların tanıtımını iyi yapmalıyız. Bundan sonra Yahyalı’nın turizm portföyünü çok iyi yerlerde görüyorum. 2017 yılında 100 bin turisti ağırladık. Önümüzdeki yıllarda 200 bin, 300 bin hatta 500 binleri ilçemizde görmek istiyorum. Biz bu potansiyele sahibiz” diye konuştu. -İHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.