Yahyalı Belediyesi, ilçe merkez ve yeni bağlanan mahallelerde bulunan metruk binaların yıkım çalışmalarına hızla devam ediyor.
Belediye Başkanı Esat Öztürk’ ün göreve başlamasıyla birlikte ilçede ivme kazanan yıkımlarda bugüne kadar 500’ün üzerinde metruk binanın yıkımı yapıldı. İlçe merkezi ve mahallelerinde devam eden metruk bina yıkım çalışmaları hakkında açıklamalarda bulunan Başkan Esat Öztürk, ilçede görüntü kirliliğine neden olan ve insanlar için tehlike arz eden binaları kaldırma çalışmalarına hızla devam ettiklerini belirterek; “Metruk bina yıkımları, en fazla dua ve dualar aldığımız hizmetlerden bir tanesi. Yeni bağlanan mahallerimizde ve ilçe merkezinde bulunan metruk binaların hepsini temizlemeyeceğiz. İnsanlarımızın ihmalkarlığı nedeniyle bekleyen, can ve mal kaybına neden olacak çok eski binaları kaldırıyoruz. Metruk bina yıkımları, geçenlerde yapılan bir anket sonucuna göre, ilçe halkımızın yüzde 100 memnun olduğu bir çalışmamız” dedi.
Belediye olarak ilçeye hizmet etmeyi sevdiklerini söyleyen Başkan Öztürk; “Biz öncelikle hizmet etmeyi seviyoruz. Belediye ve belediye başkanlığı yatma yeri değil. İnsanlarımız bizi gece – gündüz durmadan çalışsın diye seçtiler. İnsan yaratılış fıtratı olarak hizmet etmeyi de seviyorsa, çalışmaların arkası geliyor. Yapılan ankette halkımızın yüzde 76’sı, belediye çalışmalarından memnun olduğu sonucu çıktı. Ben halkımıza teşekkür ediyorum. Bu sonuç, bizim çalışmalarımıza ivme kazandıracak. Hız kesmeden çalışacağız. Hizmetlerimizle insanların dualarını almaya devam edeceğiz” dedi.
Açıklamasında, Anayasa değişikliği için yapılacak olan referanduma da değinen Başkan Esat Öztürk, “Yahyalı’daki, Kayseri’deki hemşehrilerime buradan seslenmek istiyorum. Önümüzde bir referandum var. Belediye başkanı olarak, belediye personeli olarak biz ‘Evet’ diyoruz. Biz çalışmalarımızla, gayretlerimizle ‘Evet’ diyoruz. Bizi duyan tüm hemşehrilerimden istikrar için, istikbal ve istiklal için ‘Evet’ oyu kullanmalarını bekliyorum. Daha önceki referandumda Yahyalı, yüzde 82 oranında Cumhurbaşkanımıza destek verdi. Ben, bu orandan çok daha fazlasını almak için, sebep yok diye düşünüyorum. Allah nasip ederse ilçemizden yüzde 90’lara varan oy oranıyla ‘Evet’ demelerini bekliyorum” ifadelerini kullandı. -İHA

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla