YAŞAR; ‘CHP SAVAŞ MEYDANLARINDA KURULMUŞ BİR PARTİDİR.’

CHP Melikgazi Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Kaan Yaşar; İç İşleri Bakanı Süleyman Soylunun ‘CHP İl Başkanlarının şehit cenazelerinde protokolde durmaması talimatı verdim’ demesi ve ‘PKK cenazelerine kontenjan verdik.’ sözlerini sert bir dille eleştirdi.

İç İşleri Bakanı Süleyman Soylu’nun ‘CHP İl Başkanlarının şehit cenazelerinde protokolde durmaması talimatı verdim’ demesi ve ‘Pkk cenazelerine kontenjan verdik.’ Sözlerine CHP Melikgazi Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Kaan Yaşar; ‘CHP Kuvay-İ Milliye ruhu ile Cumhuriyeti kurmuş bir partidir, CHP savaş meydanlarında kurulmuş bir partidir.’ Diyerek Bakan Soyluyu eleştirdi. Yaşar, ‘Cumhuriyet Halk Partisi Kıbrıs’ta Rumlar tarafından Türk vatandaşları katledilirken ‘’Ayşe Tatile Çıksın’’ demiş bir partidir. CHP kuruluşun, yükselişin ve kurtuluşun partisidir. CHP Amerikan mandasına, İngiliz mandasına karşı ‘Ya İstiklal Ya Ölüm’ diyen Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün partisidir.’ Diye konuştu.

“Habur’da Pkk’yı Davulla Karşılayan Kimdi”          

Sert bir şekilde açıklamalarına devam eden Yaşar; ‘Sözde kürdistan bayrağını Esenboğa havaalanına asan kimdi, ŞivanPerwerl’e İbrahim Tatlıses’le Diyarbakır mitinginde ‘Megrimegri’ diye ağlayan kimdi, Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ)’ne ‘Ne istedin de vermedik?’ diyen kimdi diyerek bakan Soylu’ya sert sorular sordu, konuşmasının sonunda ‘Hiç kimse CHP’nin vatanseverliğini sorgulayamaz.’ Şeklinde konuştu.

 

 HABER: ZEYNEL ÜSTÜN -GÜLDEN ÇOKTAN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.