Bir binanın içerisinde 79 yaşındaki yaşlı kadının kolundaki 5 bilezikten 2’sini ‘Çaresizim, geri getireceğim’ diye kandırarak zorla alarak kaçan, daha sonra yakalanan ve ‘yağma’ suçundan tutuksuz yargılanan sanığa 4 yıl hapis, 500 TL adli para cezası verildi.

 
Kayseri 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada tutuksuz sanık M.S. ile avukatı hazır bulunurken, mağdure Y.E. (79) ise duruşmaya katılmadı.
Bilezikleri bozdurup, borcunu ödemiş
Cumhuriyet Savcısı’nın iddianamesinde, Kocasinan ilçesi Kanal Caddesi’ndeki bir binada sanık M.S.’nin 79 yaşındaki Y.E. isimli kadın ile kadının 81 yaşındaki eşi E.E. ile karşılaştığı, sanığın mağdure Y.E.’nin kolundaki 5 bilezikten 2’sini zorla aldığı, E.E.’nin de bastonu ile M.S.’ye vurmasına rağmen bilezikleri alıp kaçtığı iddia edildi. 4 bin TL değerindeki bilezikleri Nevşehir’de kuyumcuda bozdurduğu ve borçlarını ödediği iddia edilen sanık M.E. hakkında ‘nitelikli yağma’ suçundan ceza açıldı.
“Çok pişmanım, çok utanıyorum”
Tutuksuz sanık M.S., mahkemede çok pişman olduğunu belirterek, “Bilezikleri çok çaresiz olduğum için aldım. Borçlarımı ödedikten sonra mağdur teyzenin zararını giderdim, şikayetten vazgeçtiler. Herkesten çok ben pişmanım, çok utanıyorum. Keşke böyle bir talihsiz olay hiç yaşanmasaydı” dedi.
Zararı giderdi, cezası düştü
Mahkeme heyeti yapılan yargılama sonucu sanık M.S.’ye ‘nitelikli yağma’ suçundan 10 yıl 6 ay hapis cezası verdi. Sanığın zararı giderdiği ve etkin pişmanlık gösterdiği gerekçesiyle bu ceza 4 yıla düştü. Sanık ayrıca bu suçtan 400 TL de adli para cezası aldı.

Yazar Hakkında

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla