Sıcakların artması ve tatilin başlaması ile birlikte özellikle kadınların formlarına dikkat etmesi beraberinde bitkisel çözüm arayışını da getirdi, aktarlara rağbet arttı. Hangi bitkiler kilo vermeye yardımcı oluyor, ne kadar sürede kaç kilo verebiliriz?
Kadınların özellikle yaz aylarında formunu korumak ya da kilo vermek için aktarlarını tercih ettiğini söyleyen Özgür Demirok, sözlerine şöyle devam etti:
“Zayıflamaya yardımcı olan bitkiler arasından en çok tercih edilenler; avokado yaprağı, sinirli ot, hayratan şekeri, funda yaprağı, yeşil çay, biberiye, nar çiçeği. Bu bitkilerle hazırlanan çay karışımı 1 ayda yaklaşık 4 ila 7 kilo vermeye yardımcı oluyor.” dedi.
Demirok, yaz aylarında vücudun çok fazla su kaybettiğini ve bu sıvı kaybını engellemek için bitkisel şerbet içilmesi gerektiğini vurguladı. Demirok: “Zayıflama çaylarının yanında demir hindi, zencefil, zerdeçal, meyan kökü, tarçın, nar çiçeği, havlucan, gül ile yapılan şerbet sıcak havalarda kan şekerini düzenleyerek ferahlamaya yardımcı oluyor.” dedi.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla