ERVA, VALİLİKTE DÖNEMİN İLK TOPLANTISINI YAPTI

Kayseri Valiliği bünyesinde kurulan KAYDEM (Kayseri Değerler Eğitim Merkezi) tarafından hayata geçirilen kısa adı ErVa ”Erdemlerimizle Varız” projesi koordinatörler toplantısı yapıldı.

Kayseri Valiliği bünyesinde kurulan KAYDEM (Kayseri Değerler Eğitim Merkezi) tarafından hayata geçirilen kısa adı ErVa ”Erdemlerimizle Varız” projesi koordinatörler toplantısı yapıldı. Toplantıya Vali Yardımcısı Ömer Tekeş, KAYDEM Proje Koordinasyon Başkanı Esra Kuşkaya, ErVa koordinasyon ekibi ve projeye yeni dönemde katılan okul müdürleri katıldı. Vali Yardımcısı Ömer Tekeş, ErVa yeni dönem çalışmaları ile ilgili: “Birçok ilde birçok proje mevcut ama ErVa projesi daha sistemli, bilimsel ve uygulanabilir bir özelliği içermektedir. Geçen yıl ilimiz de pilot olarak otuz beş okulumuzda uygulanan bu proje, çocuklarımıza ve gençlerimize kadim değerlerimiz konusunda farkındalık oluşturdu. Bu yıl ise daha çok eğitim kurumumuzda uygulanmasını hedefliyoruz. Projedeki altı değer, her konuyu kapsayan bir genişliğe ve içeriğe sahip. Bu projenin gençlere dokunması, idarecilerimizin ve öğretmenlerimizin gönüllülüğüne bağlıdır. Şimdiden başarılar diliyorum” dedi.

“ÖĞRENCİLERİMİZİN BU PROJE İLE ÖZGÜN ÜRÜNLER OLUŞTURDUKLARINI GÖRDÜK”

Yeni eğitim öğretim döneminde okullarda projeyi uygulayacak olan idarecilere proje konusunda KAYDEM Proje Koordinasyon Başkanı Esra Kuşkaya konuyla ilgili şu açıklamalarda bulundu: “Bizler öğrencilerimize bu projede ön test ve son test verilerini uyguladığımızda olumlu sonuçlar alındığını saptadık. Yıl sonu Cumhuriyet Meydanında yapılan ErVa Yıl Sonu Şenliği’nde öğrencilerimizin bu proje ile özgün ürünler oluşturduklarını gördük. Sizler de takdir edersiniz ki, okul idaresi, okul proje koordinatörü, öğretmen ve öğrenciler bir projeyi sahipliğinde o proje maksimum fayda sağlar.”

Programın sonunda okullardan gelen idareci koordinatörler geçen yıl ki deneyimlerini paylaştılar.

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.