BAKİ ERSOY, 2 İLÇE İÇİN BAKAN KOCA’YA SORU ÖNERGESİ VERDİ

Milliyetçi Hareket Partisi Kayseri Milletvekili Baki Ersoy, Sarıoğlan ve Akkışla ilçelerinde yaşayan vatandaşların sağlık hizmetlerine ilişkin Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya yazılı soru önergesi verdi. Vekil Ersoy, bakanlığa Sarıoğlan ve Akkışla ilçeleri için bakanlık yatırım programında yer alan çalışmaları sorarken Kayseri Sivas anayolu üzerinde D grubu hastane yapılması gerektiğini söyledi.

Milliyetçi Hareket Partisi Kayseri Milletvekili Baki Ersoy, kentteki sorunları meclis gündemine taşıyor. 27. Dönemde yaptığı çalışmalarla adından söz ettiren MHP’li Vekil Ersoy, Sarıoğlan ve Akkışla ilçelerinde yaşayan vatandaşların sağlık hizmetlerine ilişkin Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya yazılı soru önergesi verdi. Kayseri Sivas anayolu üzerinde D grubu (en az 25 hasta yatağı bulunan genel hastaneler) hastane yapılması gerektiğini belirten Ersoy’un Sağlık Bakanlığı’na verdiği yazılı soru önergesi şöyle;

“Seçim bölgem olan Kayseri iline bağlı Sarıoğlan ilçesi, il merkezine 66 km mesafede olup, nüfusu 14.107’dir. Akkışla ilçemiz ise il merkezine 83 km mesafede olup, toplamda 5.999 nüfusa sahiptir. Bu iki ilçemiz arasındaki mesafe ise 23 km’dir. Her iki ilçemizde de birer adet devlet hastanesi hizmet vermektedir. T.C. Sağlık Bakanlığı Sarıoğlan İlçe Devlet Hastanesi, 2010 yılı yapımı binasında 5 yatak kapasitesi ile Ell rolünde, T.C. Sağlık Bakanlığı Akkışla İlçe Devlet Hastanesi 2010 yılı yapımı binasında 5 yatak kapasitesi ile Ell rolünde hizmet vermektedir. Bölge halkının talebiyle, Bakanlığınız yatırım programında yer alan Kayseri Akkışla ve Kayseri Sarıoğlan Entegre ilçe hastane yatırımlarının birleştirilerek, yerine: Kayseri Sivas anayolu üzerinde Sarıoğlan İlçe merkezine yaklaşık 6 km, Akkışla İlçe merkezine 14 km mesafede bulunan hazineye ait taşınmaz üzerinde D grubu yeni bir hastane yapılması yönündedir.

Bu kapsamda;

  1. Söz konusu talebimizle ilgili Bakanlığımız tarafından bir çalışma yapılması planlanmakta mıdır?
  2. 2023 yılı içerisinde Sarıoğlan ve Akkışla ilçelerinden çevre il ve ilçe hastanelerine sevk edilen hasta sayısı kaçtır?
  3. Akkışla ve Sarıoğlan ilçelerindeki 2023 yılı dahil olmak üzere bakanlık yatırım programında yer alan çalışmalar nelerdir?”

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.