EDANUR ÇOBAN İÇİN ‘SESSİZ’ OTURMA EYLEMİ

Kayseri’de eski sevigilisi tarafından pompalı tüfek ile öldürülen 18 yaşındaki Edanur Çoban için Cumhuriyet Meydanı’nda sessiz oturma eylemi yapıldı. Eylemde konuşan acılı anne ve baba “Adalet istiyoruz” dedi.

Kayseri’de geçtiğimiz hafta akşam saatlerinde Melikgazi ilçesine bağlı Anbar Mahallesi’nde eski sevgilisi Gökhan Ç. tarafından öldürülen Edanur Çoban için sessiz oturma eylemi yapıldı. Eylemde konuşurken göz yaşlarını tutamayan acılı anne Tuğba Çoban, “Reisime sesleniyorum, onun gün yüzü görmesini istemiyorum. Madem idam yok, çıkmasın oradan çıkamasın. Ben onlar ile aynı ortamda nefes almak istemiyorum” dedi.

“BEN BUNU HAK ETMEDİM, ÇOCUĞUM BUNU HAK ETMEDİ”

Benim çocuğum gün yüzü görmedi diyen acılı anne Tuğba Çoban, “Ben devletime sesleniyorum, Eda benim değil Türkiye’nin çocuğu, Kayseri’nin çocuğu, Bütün adaletteki bütün hakimlerime savcılarıma, Cumhurbaşkanıma sesleniyorum. Benim çocuğumu böyle yapanlar içeriden çıkmasın, gün yüzü görmesin. Benim çocuğum gün yüzü görmedi. Ben bunu hak etmedim, çocuğum bunu hak etmedi. Reisime sesleniyorum, onun gün yüzü görmesini istemiyorum. Madem idam yok, çıkmasın oradan çıkamasın. Ben onlar ile aynı ortamda nefes almak istemiyorum” ifadelerini kullandı.

“BABA ADALET SAĞLAYACAĞIM DEMİŞTİ”

Adaletin bir ömür sağlanmasını isteyen acılı baba Akın Çoban, “Daha 18 yaşındaydı. Adalet Yüksek Okulu kazanmıştı, baba adalet sağlayacağım demişti. Umutları yarım kaldı. Çocuğum belki gardiyan belki hakim, yükselebileceği kadar yükselecekti. Adalet sağlayacaktı ama benim kızım bunu hak etmedi. Eşimin söylediği gibi bütün bürokratların duymasını istiyorum. Adalet Bakanı’nın duymasını istiyorum. Yüce Türk Milleti’nin adaletine inanıyorum. Allah’ın adaleti daha büyük. Etiketleri çıkmamış üç valiz eşyası var, başka Edaların canı yanmasın, başka anne babaların canları yanmasın istiyoruz. Sesimizi duyurmak istiyoruz. Lütfen sesimizi duysunlar, kaymakam, vali, bürokratlar yani adaletin en üst köşesi. Reis bunlara göz yumulmamasını istiyoruz. Bu insanların üç dört yıl yatıp dışarı da gezmesini istemiyoruz. Adli süreci başlattık avukatlarımıza bilgileri verdik. Bu caninin bu zalimin, bu insan değil çocuğumun vahşet ile hunharca katliamıdır. Herkesin çocuğu var, annelerin babaların canının yanmasını istemiyoruz. En yüksek derece de ağırlaştırılmış müebbet istiyoruz. Gün yüzü görmesin. Psikolojim bozuk demesi yanlış, neden kendisine değil de benim çocuğuma zarar veriyor. Türkiye Cumhuriyeti adaletine güveniyorum, adaletimiz büyüktür. Şu an da ayakta duruyorum ama ayaklarım titriyor. Arkamızda ki Erciyes Dağı benim içerimde ki yangını söndüremez. Ben 43 yaşındayım karakol yüzü görmedim ama bu yaşta gidip ifade verdim. Biz işimizde gücümüzde gariban insanlarız, ciğerimiz yanıyor” şeklinde konuştu.

HABER: İSMAİL ÇİLDAŞ – HAMZA EMİN USTA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.