SEYİT DEMİREZEN GÜVEN TAZELEDİ

Türk ve Türkiye Yüzyılı teması ile Milliyetçi Hareket Partisi Kayseri İl Teşkilatı’nın 14. Olağan Kongresi, Kadir Has Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi. Tek adayın olduğu kongrede mevcut Başkan Seyit Demirezen güven tazeledi.

Milliyetçi Hareket Partisi Kayseri İl Teşkilatı, 14. Olağan Kongresi’ni Türk ve Türkiye Yüzyılı teması ile gerçekleştirdi. Geçtiğimiz ay 2 günde 16 ilçede olağan genel kurullarını tamamlayan Milliyetçi Hareket Partisi Kayseri İl Teşkilatı’nda tek aday ve mevcut Başkan Seyit Demirezen’in adaylığı ile genel kurul heyecanı yaşandı. Kongreye MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Kayseri Milletvekili İsmail Özdemir, MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy, MHP MYK Üyesi Volkan Uygunuçarlar, Türk Hukuk Enstitüsü Kayseri Şube Başkanı Murat Kağan, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, AK Parti Kayseri İl Başkanı Fatih Üzüm, MHP KAÇEP’den Sorumlu İl Başkanı Gülsüm Gökçe, Ülkü Ocakları Kayseri İl Başkanı Ali Çelik, Türkiye Kamu-Sen’e bağlı sendika başkanları, MHP’li Belediye Başkanları, İlçe Başkanları, önceki dönem il başkanları, önceki dönem il ve ilçe yöneticileri ve partililer katıldı. MHP’de kongre şehit polis memuru Murat Akpınar için kuran tilaveti ile başladı ardından saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasından sonra divan kurulu oluşturuldu. Yönetim kurulu faaliyet raporu ve mali rapor okunarak ibrası gerçekleştirildi.

MHP Kayseri İl Başkan Yardımcısı Ömer Faruk Çöl partinin mali raporunu, İl Sekreteri Kürşat Açıkgöz’de partinin faaliyet raporunu sundu.

“2024’E DOĞRU, DİYAR DİYAR ANADOLU TEMASI İLE HIZ KESMEDEN DEVAM EDECEĞİZ”

MHP Kayseri İl Başkanı ve seçime tek aday giren Seyit Demirezen, katılımcıları selamlarken 2024 yerel seçimlerine hız kesmeden çalışmaya devam edeceklerini belirterek, “16 ilçe kongremizi ilke ve ülkülerimize yakışır bir şekilde gerçekleştirdik. Bu vesile ile tüm ilçe teşkilatlarımızı tebrik ediyorum. Kurultaylarımız; birlik ve beraberliğimizin pekiştiği, azim ve inancımızın tazelendiği, kararlı yürüyüşümüzün hız kazandığı manevi zamanlardır. Yarım asrı aşan siyasi geçmişimizle, geleceğe daha emin adımlarla yürüyor, Sayın Genel Başkanımız, Bilge Liderimiz Devlet Bahçeli Beyefendinin hedef gösterdiği, 2023 Lider Ülke Türkiye vizyonuna sımsıkı sarılıyoruz. Bugünden itibaren yüksek vazife bilinci ve ülküdaşlık hukuku çerçevesinde bir ve beraber olacağız. Kimseyi ayırıp, ayrıştırmayacağız. Unutmayın ki bizler aynı davaya edilen iman, aynı yöne dönen yüzleriz. Şahsi bir ihtirasa kapılmadan, Bilge Liderimiz Devlet Bahçeli Beyefendi’nin de buyurduğu gibi “Önce ülkem ve milletim, sonra partim ve ben” diyeceğiz. 14 ve 28 Mayıs’ta Aziz milletimiz meclis çoğunluğunu ve Cumhurbaşkanlığını, Cumhur ittifakına vererek tercihini istikrardan yana kullanmıştır. MHP’yi ve Cumhur İttifakını doğru anlayan, anlatan Türkiye sevdalıları hep var olacaktır. Bizler varlık sebebimizin milletimizin geleceği olduğunun farkındayız. Sırada 2024 yılının mart ayında yapılacak Mahalli İdareler seçimleri vardır. Bu seçimler Türkiye ve Türk Yüzyılı hamlesinin sağlıklı ilerlemesi, 21. Asra Türk mührünün kalıcı bir şekilde vurulması için büyük önem arz etmektedir. Bu anlamda Sayın Genel Başkanımızın ortaya koyduğu stratejik hedefler doğrultusunda Milliyetçi Hareket Partisi Kayseri İl Teşkilatı olarak hiçbir belediyemizin zillete düşmesine müsaade etmeyeceğiz. Cumhurla kenetlenecek, mücadelemizi kol kola sürdürmeye devam edeceğiz. MHP Kayseri il Teşkilatı olarak başladığımız çalışmalarımıza, “2024’e Doğru, Diyar Diyar Anadolu” temasıyla hız kesmeden devam edeceğiz. “İstikrar ve Hizmet İçin, Uyumlu Yönetimle, Umutlu Geleceğe” ulaşacağız. “Merkezden Yerele, İstikrarı Bozmadan Umuda Doğru” yol alacağız. Milletimizin huzur ve refahı için gecemizi gündüzümüze katacak, yorulmak nedir bilmeden yeni zaferlere doğru koşacağız. Türk milletinin tarih yolculuğunda Türklüğü yaşatmak ve yüceltmek uğruna can veren ecdadımıza, Milli Mücadele’nin lideri ve Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve kurucu kahramanlara, Partimizin kurucu Genel Başkanı Başbuğumuz merhum Alparslan Türkeş’e, Hakk’a yürümüş bütün dava şehitlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmetler diliyorum. Milliyetçi-Ülkücü Hareket’in 54 yılı aşkın şerefli yolculuğunda bu kutlu davaya hizmeti ve emeği geçmiş herkesi minnet ve hasretle yad ediyor, kurultayımızın vatanımıza, milletimize, devletimize, partimize ve Kayserimize hayırlar getirmesini temenni ediyor, hepinizi Allah’a emanet ediyorum. Ne Mutlu Türk’üm diyene…” dedi.

MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin yerel seçimlere yönelik teşkilatlara ilettiği mesajı okurken, Bahçeli’nin mesajı salondan coşkulu alkış aldı.

Mevcut başkan ve tek aday gösterilen Seyit Demirezen’de yapılan konuşmaların ardından oyunu kullanırken delegelerin de oyunu kullanmasının ardından kongre tamamlandı.

İŞTE MHP’NİN YENİ YÖNETİMİ;

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.