COD ENERJİ DESTEKLEDİ: BİR MİLYON YAVRU BALIK BIRAKILDI

Kayseri’de baraj ve su kaynaklarının balıklandırılması projesi kapsamında baraj, göl ve göletlere Bir Milyon yavru balık bırakıldı. COD Enerji Üretim A.Ş’nin de destek verdiği balıklandırma faaliyetlerinde vatandaşların kaliteli, ucuz ve sağlıklı gıda ihtiyacının karşılanması hedefleniyor.

İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Kayseri’deki baraj, göl ve göletlerde hem balık popülasyonunun devamını sağlamak hem de sportif balıkçılığın sürdürülebilirliği amacıyla balıklandırma çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor.

Müdürlük, Bakanlığın Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdürlüğünce yürütülen balıklandırma programı kapsamında, Kayseri sınırları dahilindeki su kaynaklarından balık takviyesine ihtiyaç duyulan yerlere Bir Milyon yavru balık bıraktı. Adana Seyhan Baraj Gölü Su Ürünleri Üretim Tesisinden temin edilen Bir milyon adet yavru balık, Kayserinin çeşitli bölgelerinde bulunan 18 baraj gölü, göl ve göletler ile buluşturuldu. İl tarım ve Orman Müdürlüğü balıklandırma faaliyetine COD Enerji Üretim Sanayi Ticaret A.Ş.’nin de destek verdiğini belirterek teşekkür etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.