AYYILDIRIM’DAN GENÇ’E OKUL TEPKİSİ

Sarıoğlan Belediye Başkanı Bekir Ayyıldırım, CHP Kayseri Milletvekili Aşkın Genç’in Sarıoğlan ilçesinde bulunan bir okul için gündeme getirdiği iddialarını yalanlayarak sert tepki gösterdi. Ayyıldırım, Genç’in yanlış bilgi aldığını ifade ederek, “Sayın Genç’in edindiği tek doğru bilgi deprem nedeniyle okulumuzun hasar görmesidir” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Kayseri Milletvekili Aşkın Genç, geçtiğimiz günlerde Sarıoğlan ilçesi Palas mahallesinde 6 Şubat Kahramanmaraş depremleri nedeniyle hasar gören okul ile ilgili bazı iddiaları ortaya atmıştı. Genç’in iddiaları üzerine Sarıoğlan Belediye Başkanı Bekir Ayyıldırım, siyasi algı operasyonu yapıldığını söyledi. Okul ile ilgili sürecin takip edildiğini belirten Başkan Ayyıldırım şu ifadelere yer verdi: “Cumhuriyet Halk Partisi Kayseri Milletvekili Sayın Aşkın Genç, ilçemiz Sarıoğlan’ı ziyaret etmiş. Palas mahallemizde 6 Şubat Kahramanmaraş depremlerinin ardından zarar gören bir okulumuz ile ilgili detaylı bilgi edinmeden açıklamalarda bulunmuş. Sayın Genç’in edindiği tek doğru bilgi deprem nedeniyle okulumuzun hasar görmesidir. Milli Eğitim Bakanlığı’na konuyu ilettiğimizde okulun tamirat yapılamayacağını ve yeni bir okul yapılması gerektiği belirtildi. Bizlerde Büyükşehir Belediyemizden okulumuz için bir arsa talep ettik. Arsada 2014-2016 yılları arasında yani eskiden kalma bir icra sorunu vardı. Arsa üzerinde olan 44 icradan sadece 1 icra kalırken biz süreci mahkemeye yeniden taşıdık. Şu an İstinaf Mahkemesinde 15 günlük bir bekleme sürecimiz var ve biz mahkeme sürecini bekliyoruz. Arsa üzerinde bulunan 1 icra nedeniyle okulun devrini Milli Eğitim Bakanlığı’na yapamadık 15 günlük süreci de her detayı ile takip ediyoruz. CHP Milletvekili Sayın aşkın Genç, okulun merkeze uzak olduğunu belirtmiş fakat yeni okul ile eski okul arasındaki mesafe 800 metre ki öğrencilerimiz bir liseden bölmelerle oluşturulmuş sınıflarda değil, ilköğretim okulunda öğrenimlerini görmekteler. Resmi süreci takip ediyoruz, Sayın Vekil yanlış bilgilerle algı operasyonu oluşturmak yerine bu ilçenin bir Kaymakamı bir Belediye Başkanı ile görüşmüş olsaydı eğitim noktasındaki samimiyetine inanabilirdik. Mahkeme kararını bekliyoruz, okulumuz en kısa zamanda açılacak. CHP’li Vekilin aslında eğitimle değil sadece siyasi egosuna yenildiğini destekleyici bir ifadede daha bulunmak istiyorum; okulumuz yeni eğitim öğretim dönemine yetiştirilmek üzere hayırsever desteği ile değil, Sarıoğlan Belediyesi ve Kayseri Büyükşehir Belediyesi katkılarıyla yapılmıştır. Geleceğimizin teminatı çocuklarımızı düşünüyorsanız, bir an önce okullarına kavuşması için süreci net bir şekilde öğrenmek istiyorsanız, siyaseten algı oluşturma çabalarını bırakın!”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.