AÖF Kayseri Bürosu Şube Müdürü İsmet Aslan, AÖF 2 Üniversite hakkında bilgiler verdi. 05 Eylül 2017 – 18 Eylül 2017 tarihleri arasında 37 Önlisans  18 lisans programından birine  kayıt yaptırabileceklerini ifade eden Aslan 2 Üniversite düşünen öğrencilerin bir an önce kayıtlarını yapması gerektiğini söyledi.

  1. ÜNİVERSİTE NEDİR ?

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesinde eğitimine devam etmek isteyen öğrencilerimize herhangi bir sınav şartı aramaksızın kayıt hakkı verilmesine II Üniversite denilmektedir. Herhangi bir Yükseköğrenim programından  mezun olan  veya okuyanlar, Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi  programlarından mezun  olanlar ( eğitimine devam eden öğrencilerimiz başvuru yapamamaktadır.) 05 Eylül 2017 – 18 Eylül 2017 tarihleri arasında 37 Önlisans  18 lisans programından birine  kayıt yaptırabileceklerdir.

Geleceğinize ve bilgi birikiminize akademik düzeyde yön verebileceğiniz bu fırsatı kaçırmayınız. Hayalleriniz için Anadolu Üniversitesi her zaman yanınızda olacaktır.

Ülkemizdeki yaşayan her bireyin eğitimden eşit yararlanması için azami ölçüde çaba veren üniversitemiz;  ülkemizin gelişimini eğitimli ve kendini gerçekleştirmiş bireylerle gerçekleşeceği misyonundan hareketle nerede bizden bir yaşam varsa o coğrafyada, o ülkede veya o ilde bizden olan yaşamlara dokunmak gayretindedir.

Eğitimini çeşitlendirmiş, kariyerinde bakış açısını değiştirmiş bireylerin omuzlarında  bu ülke gelişecek ve büyüyecektir.

  1. II. ÜNİVERSİTE İMKANINDAN KİMLER YARARLANABİLİR?

Anadolu Üniversitesi bünyesinde bulundurduğu merkezi açıköğretim faaliyetini yürüten İşletme Fakültesinin 5 lisans programına, İktisat Fakültesinin 6 lisans programına  ve Açıköğretim Fakültesinin 37 önlisans ile 7 lisans programlarına herhangi bir üniversiteden mezun olan veya merkezi açıköğretim dışında bir programda öğrenci olanlar herhangi bir sınava girmeden kayıt yaptırabilmektedirler.

İkinci Üniversite olarak kayıt yaptıracakların önlisans programlarından mezun veya okuyan öğrencilerin sadece önlisans programlarına; lisans programlarında okuyan veya mezun olan öğrencilerin ise hem önlisans hem de lisans programlarından herhangi birisine kayıt yaptırma hakları bulunmaktadır.

KAYIT YENİLEME SON GÜN 18 EYLÜL

 

Kayıt yaptırmak isteyen öğrencilerimiz, https://aof.anadolu.edu.tr  bağlantı adresinden İKİNCİ ÜNİVERSİTE bağıntısını kullanarak kayıtlarını internet üzerinden yaparak, gerekli belgelerle beraber 05 Eylül 2017 – 18 Eylül 2017 tarihleri arasında bürolarımıza müracaat etmeleri gerekmektedir.16 Eylül 2017 Cumartesi bürolarımız hizmet vermektedir.Kayıt aşamalarında herhangi bir sorunla karşılaşmaları durumunda  444 10 26 numaralı telefonla iletişime geçebilir veya en yakın AÖF Büromuzdan gerekli desteği talep edebilirler. -NACİ GÜLTEKİN ŞEKER

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla