İL KOORDİNASYON KURULU’NUN 2018 YILI 1’NCİ DÖNEM TOPLANTISI VALİ SÜLEYMAN KAMÇI BAŞKANLIĞINDA YAPILDI. (TURAN BULUT/KAYSERİ-İHA)

İl Koordinasyon Kurulu’nun 2018 yılı 1’nci dönem toplantısı Vali Süleyman Kamçı başkanlığında yapıldı.
Kayseri’deki yatırımları ve sektörel gelişmeleri değerlendirmek, sorunları ve çözüm önerilerini ele almak, bu hususlarda kurumlar arasında işbirliği ve koordinasyonu sağlamak amacıyla Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı Toplantı Salonu’nda düzenlenen toplantıya ilçe kaymakamları, belediye başkanları, yatırımcı kuruluşların bölge ve il müdürleri katıldı. Vali Kamçı, toplantının açılışında yaptığı konuşmada 31 Aralık 2017 tarihi itibariyle, yatırımcı kuruluşlardan alınan ‘İzleme Raporları’ ve ‘Yatırımcı Kuruluş Dönem Raporlarına’ göre toplam proje sayısının 496 olarak tespit edildiğini ifade etti.
Mahalli İdareler yatırımları hariç olmak üzere, belirtilen projeler için öngörülen ödeneklerin yaklaşık 2 Milyar 3 Milyon TL olduğunu, bu ödeneklerden dönem içerisinde yaklaşık 1 Milyar 894 Milyon TL nakdi harcama yapıldığını ifade eden Vali Kamçı, parasal gerçekleşme oranının ise yüzde 95 olduğunu söyledi. Vali Kamçı, projeler hakkında ayrıca şu bilgileri verdi;
“Mahalli İdareler yatırımlarında ise toplam proje sayısı 554 olarak tespit edilmiştir. Bu projeler için öngörülen ödenekler ise yaklaşık 1 Milyar 205 Milyon TL olup, bu ödeneklerden dönem içerisinde yaklaşık 811 Milyon TL nakdi harcama yapılmıştır. Parasal gerçekleşme oranı ise yüzde 67 olmuştur. İlimizdeki Yatırımcı Kuruluşların yatırımları ile Mahalli İdare yatırımları birlikte değerlendirildiğinde ise; bin 50 proje için 3 Milyar 208 Milyon TL’lik öngörülen ödenekten yaklaşık 2 Milyar 705 Milyon TL nakdi harcama yapılmış olup, parasal gerçekleşme oranı ise yüzde 84 olarak gerçekleşmiştir.”
Toplantıda, yatırımcı kuruluşların bölge ve il müdürleri ile temsilcileri, Kayseri’de yürütülen ve programlanan yatırım ve projelerle ilgili toplantıya katılanlara bilgiler verdi.

Yazar Hakkında

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla