Melikgazi Belediye Başkanı Dr.Memduh Büyükkılıç, Melikgazi Belediyesi daire müdürleri ile yapılan toplantı ile 2018 çalışma yılı programında yer alan yatırımların sırası ile uygulama planının oluşturularak 2018 yılı planlamasının yapıldığını söyledi.
400 bin ton asfalt, 250 bin m2 yaya yolu, 200 bin m2 park
2018 çalışma programını hazırlarken önce belediye olarak hizmeti alan mahalleli ve muhtarların görüşlerinin alındığını bu isteklerin belediye genel yatırımları ile birlikte değerlendirilerek bir yatırım şeması çıkarıldığını ve son olarak da Belediye Meclisince şekillendirildiğini belirten Başkan Dr.Memduh Büyükkılıç “Melikgazi Belediyesi 2018 stratejik Plan ile yapılacak çalışmaların gerçekleştirilmesi için planlama yapıldı. Bu kapsam da 2018 yılında belediye olarak 100 bin ton stonmastik asfalt, 300 bin ton sıcak asfalt olmak üzere 400 bin ton asfaltlama çalışması yapılacaktır. Yeni açılacak yollar ile bozulan yaya yolları için 250 bin m2 yaya yolu ilçemize kazandırılacaktır. Çevreci belediye olarak çok amaçlı, büyük ölçekli ve her türlü kent mobilyaların yer aldığı 200 bin m2 yeşil alan inşa edilecektir. 35 ayrı bölgeye açık alan spor aletleri yerleştirilerek yaşam boyu spor ile sabah sporları daha geniş kitlelerin katılımı sağlanacaktır. 4 ayrı bölgeye sosyal ve spor sahası yapılacaktır.
Melikgazili olmanın farkını 2018 yılı yatırımları
2017 yılı gelir bütçenin kesin olmayan rakamlara göre % 93 üzerinde gerçekleşeceğini tahmin ettikleri ifade eden Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç, belediyeye bağlanan bölgelerin artık hizmet ve yatırımlar ile Melikgazi ile bütünleştiğini sözlerine ekledi.
Başkanlık makamında birim müdürleri ile yapılan toplantıya Önceki Enerji Ve Tabi Kaynaklar Bakanı Kayseri Ak Parti Mille Vekili Taner Yıldız’da iştirak etti. Yapılacak olan hizmetler ile ilgilli olarak şunları söyledi.’’başkanımızın çok çalışkan olduğunu zaten herkes tarafından bilinmektedirler. Burada uygulamaları ile artık belediyeciliğin her noktasına tecrübelerini yansıttığını hep birlikte görmekteyiz; gittiğimiz her yerde her kesimden insanlarla karşılaşmaktayız. Hep olumlu konuşmalar yapılmaktadır.Hatta başka görüşteyim fakat yapılan hizmetlerden son derece memnun olduklarını bildiren kesim bile var. Ben bu yüzden başta başkanımız olmak üzere tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum dedi. -kb

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla