7’den 70’e tiyatro 

Büyükşehir Belediyesi her yaş grubuna hitap eden oyunları Kayserili tiyatro severlerle buluşturuyor. Büyükler için Aliya İzzetbegoviç’in hayatının anlatıldığı “Aliya” adlı oyun sahnelenirken, çocuklar için de ünlü masal kahramanı “Pinokyo” sahneye taşındı.
Büyükşehir Belediyesi’nin kültür sanat etkinlikleri iki önemli oyunla devam etti. Bosna Hersek’in kurucu Cumhurbaşkanı, Aliya İzzetbegoviç’in hayatı Nova Oyun Yapım tarafından Şehir Tiyatrosu’nda sahnelendi. Aliya İzzetbegovic’in gençlik döneminden son günlerine dek olan yaşam öyküsünün anlatıldığı “Aliya” tiyatro severlerden büyük ilgi gördü.
İzzetbegoviç’in mücadeleci yönünün yanı sıra, duygularının da anlatıldığı oyunu Elçin Gürler yazdı ve Hidayet Erdinç yönetti.
Büyükler için “Aliya” adlı oyunu Kayseri’ye getiren Büyükşehir Belediyesi çocukları da Pinokyo ile buluşturdu. Ünlü masal kahramanı Pinokyo’yu Tiyatro Alkış oyuncuları Şehir Tiyatrosu’nda iki seans halinde sahneledi. Her iki seans da çocuklar ve ailelerince büyük ilgi gördü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.