Kayseri’nin tanınan ailelerinden olan Selçuk Aygün’ün kızı ve Yusuf Kutluca’nın oğlu düzenlenen düğün merasimiyle dünya evine girdi. Erciyes Binicilik Kır Bahçesi’nde düzenlenen düğün merasiminde sevenleri çifti yalnız bırakmadılar.

 

Kayseri’nin tanınan ailelerinden olan Selçuk Aygün’ün kızı ve Yusuf Kutluca’nın oğlu Binicilik Kır Bahçesi’nde düzenlenen düğün merasimiyle dünya evine girdi. Çiftin düğün merasimi AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, Eski Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı ve AK Parti Kayseri Milletvekili Taner Yıldız, Kayseri Valisi Şehmus Günaydın, Sağlık Bakan Yardımcısı Muhammet Güven, Kayseri Meydan Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Rifat Açıkgöz ve birçok katılımcıyla gerçekleşti.

 

Düğün merasiminde konuşan AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki: “Sevgili gençler, bu evlilik cüzdanını sizden birisine takdim etmemi istemelerinin nedeni, ben 21 yıl belediye başkanlığı yaptım. Epeyce nikah kıydım. Gittiğimiz nikahlarda da nasihat etmeye gayret ediyorduk. Birazda haliyle çoluk çocuk büyüdü, torun tosun sahibi olduk herhalde evlilikte de biraz tecrübe sahibi olduk ki o tecrübelerden herkes istifade etsin diye de bana bunu takdim ediyorlar ama ben şuna inanıyorum, siz evlerinizde gördüğünüz o güzelliği, aile huzurunu, o ortamı, anne babalarınızın ilişkisini, aile ilişkisini ömür boyunca zaten taşıyacaksınız. Allah aranızda huzur versin. Misafirlerimizi bulmuşken küçük bir hatıramı da paylaşarak sözlerime de son vereceğim. Bir tarihte devlet görevlisi olarak 5 belediye başkanı arkadaşla Amerika’ya gitmiştik. Orada rehberler eşliğinde bazı yerleri gezerken yolda taksilerin üzerindeki tabutlar ve altında yazılı olan WHO is father? Yazıları dikkatimizi çekti. Baban kim? Babanı mı arıyorsun gibi yazılar yazıyordu. Merak ettik rehbere sorduk bu ne anlama geliyor diye. Rehber şöyle cevap verdi’ burada çok fazla nikahsız evlilik oluyor ve neredeyse %28 civarında. Tabi bundan 10 sene önce olan bir olay bu. Vergilerden vs. para konusundaki ödemeleri azaltmak için nikahsız evlilik oluyormuş.’ Bu olmayınca başka türkü kötü ilişkiler başlıyor. Sonra çocuk ortaya çıkınca bu kime ait kavgası başlıyor. Bu yüzden çocuğun kime ait olduğunu bulmaya çalışan 100’lerce firma türemiş. Allah böyle bir tehlikeden korusun. Bizim Türk toplumunda hepimiz nikahta keramet vardır sözüne inanıyoruz. Bazen çocuklar birbirleriyle anlaşıyorlar anne ve babalarının rızasını alıyorlar ya da anne babalar çocuklarına uygun bir eş buluyorlar, görüştürüyorlar. Anlaşırlarsa böyle herkesin ortasında ve şeffaf düğünler yapılıyor ve geleceğimiz bu sayede teminat altına alınıyor. Böylesi düğünlere gitmeye özen gösteriyor ve bu sözleri söylemeye de gayret ediyoruz. İnsan hali ola ki canımız sıkıldı sinirlendik lütfen bağırarak çağırarak nefsimize yenik düşmeyelim. Alttan almayı iki taraf olarak da bilelim. Anne babalarınızın tarafında hiç kavga gürüldü duymadık, sizden de duymayız inşallah. Ufak tefek hediyeler alın. Damat bey ben kız eviyim diye söylemiyorum işin usulü bu. İlla sarraf dükkanına uğraman gerekmiyor, Belediyenin çiçekliğinden 2 tane çiçek kopar götür, o bile yeterlidir ben bu güzel çiftimize mutluluklar diliyorum, Allah bir yastıkta kocatsın diyorum. İnşallah bu evliliğin hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.” dedi.

Düğün töreninde Kayseri Meydan Gazetesi’nin geleneksel hale getirmiş olduğu Kuranı Kerim ve Türk Bayrağı hediyesiyle katılım sağlayan Genel Yayın Yönetmeni Rifat Açıkgöz çifte mutluluklar diledi.

HABER/FOTO: SELMA KÖSEDAĞ-CENGİZHAN KOCA

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla