Değerli okurlarım

Çoğumuzun birlikte  yaşadığı güzelim Türkiyede  geçen şu 25 yılımızın siyasi  tablosunu, kurulup dağılan koalisyon  hükümetlerini   isterseniz birlikte hatırlayalım.

  • 1991 Doğru Yol Partisi Süleyman Demirel ile Cumhuriyet Halk Partisi Erdal İnönü  18 ay sürdü.
  • -1993 Doğru Yol Partisi Tansu Çiller ile Cumhuriyet Halk Partisi Erdal İnönü,
  • -1995 Doğru Yol Partisi Tansu Çiller ile Cumhuriyet Halk Partisi Deniz Baykal 4 ay devam edebildi.
  • -1996 Doğru Yol Partisi Tansu Çiller ile Anavatan Partisi Mesut Yılmaz  3 ay sürebeldi.
  • -1996 Refah Partisi Necmettin Erbakan ile Doğru Yol Partisi Tansu Çiller  1  yıl
  • -1997 Anavatan Partisi Mesut Yılmaz, Demokratik Sol Parti Bülent Ecevit, Demokrat Parti İsmet Sezgin üçlü koalisyon 18 ay devam etti.
  • 1999 Demokratik Sol Parti  Bülent Ecevit,Milliyetçi Hareket Partisi  Devlet Bahçeli, Anavatan Partisi  Mesut Yılmaz  yine üçlü koalisyon  sonucu mağlum  2002 de  .
  • O yıllar hepimiz kaygı içindeydik, endişeliydik, tedirgindik ekonomik açıdan sıkıntılıydık, borçlanıyorduk, azda olsa yolsuzluklar duyuluyor,  enflasyon günden güne tırmanıyordu.Milletimiz her gün fakirleşiyor,  azda olsa özelleştirme adıyla  devlet mallarımız satışa çıkarılıyordu. Hükümetler  Ekonomik açıdan bir çare aradı.Yurt dışından getirilen  Bakan  yapılan    Kemal Derviş’in  reçetesi biraz devletimizi rahatlatırken iktidardaki  koalisyon ortağı siyasi  partilerin  intihar  sebebi oldu..  Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli ani seçim kararı alaraküçlü koalisyon dağıldı,  seçime gidildi  ve üç partinin üçüde  seçimleri kaybetti.  Büyük vaatlerle  yeni kurulmuş olan  AK  Parti ve Abdullah GÜL.  büyük çoğunlukla  iktidara geldi..  Gerçek nedenini  henüz bilmiyoruz ama   Deniz Baykal’ın  desteğiyle  hapisten çıkarılan  Recep   Tayip  Erdoğan’a  Abdullah Gül koltuğunu bıraktı.  Başbakan olarak Recep Tayip Erdoğan zaman zaman iyi şeyler yaptı.    Şahsen ben  bir köşe yazımda ‘’ Bravo’’ başlığımı kullandım.
  • Değerli okurları,
  • Yine çoğumuz biliyoruz ki 2007 yılından sonra ve özellikle 2010 dan bu tarafa işler günden güne kötüye gitmeye başladı.. Önce askerimize kumpas kuruldu ordumuz darmadağın edilerek   zayıflatıldı.  Haksızlıklar adaletsizlikler günden güne büyümeye başladı. Ak Parti Genel Başkanı Recep   Tayip Erdoğan her şeyi dış güçlere endeksliyerek işi yürütmenin çabasına girdi..   Her şeye rağmen Haince yapılan 15 Temmuz kalkışması  bertaraf edildi.  Bana göre şimdi  millet olarak tekrar 2000 li yılların  başına döndük  beklide daha ağır bedeller ödememiz gerekecek ekonomik açıdan..

Şimdi bu ülkeyi yöneten ve yönetmek isteyen herkese sesleniyorum Allah Aşkına… Bırakın şu dedikoduyu ,bırakın sen ben kavgasını gelin hep birlikte Mustafa Kemal Atatürk’ün  emanet ettiği bu ülke için, gelecek nesiller için   ‘’ONUN’’  yolunda, ‘’ONUN’’ izinde ‘’ONUN’’  ilkelerinde birleşerek bu ülkeyi bu sıkıntılardan kurtaralım…Başka çaremiz Yok….

#mehmetsarı

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla