Kayseri Şeker’de çalışanlarla bayramlaşma büyük bir coşku içerisinde gerçekleşti. Bayramlaşmaya Kayseri Pancar Kooperatifi ve Kayseri Şeker Fabrikası Yönetim ve Denetim Kurulu üyeleri tam kadro katıldı.
Bayramlaşma esnasında konuşan Kayseri Pancar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay; Güçlü bir Kayseri Şeker, Türkiye’de bütün Şeker Sektörünü ayakta tutabilir ama güçsüz ve zayıf bir Kayseri Şeker’i Seker Sektörünün ayakta tutamayacağını belirtti.
Başkan Akay konuşmasını şöyle sürdürdü; “Kayseri Şeker olarak çiftçisiyle, çalışanıyla, yöneticileriyle hep birlikte bir bütün olarak birlikteliği koruduğumuz için Kayseri Şeker, tarihinin en güçlü noktasına gelmiş bulunmaktayız. Ama biz sadece Kayseri şeker’i düşünmüyoruz. Biz Şeker sektörünü ve Pancar çiftçisinin geleceğini de düşünüyoruz.
Güçlü bir Kayseri Şeker, Türkiye’de bütün Şeker Sektörünü ayakta tutabilir ama güçsüz ve zayıf bir Kayseri şeker’i Seker Sektörü ayakta tutamaz. O nedenle güçlü olmak mecburiyetindeyiz. Sizler Bunu 7 sene önce görüp yaşadınız. Kayseri Şeker battı gidiyordu ama şimdi biz Allah’ın izni ile Pancar çiftçisini de koruyacağız kollayacağız geleceğe taşıyacağız.
Çiftçinin bu sektörden daha fazla ekmeğini kazanmasına katkı sağlayacağız. Bizim dışımızdaki Türkiye’deki diğer pancar çiftçilerine de kol kanat gereceğiz. Bizim misyonumuz budur.
Biz bunu başardığımız takdirde ki; bu manada çiftçilerimize ve çalışanlarımıza inanıyor ve güveniyorum. Bu inançla geleceğe ümitli bir şekilde bakıyorum ve Bu şirket’in gelecekte bütün Şeker sektörünü de ayakta tutacak şekilde ilerleyeceğine inanıyorum” dedi.
Başkan Akay sözlerini; “Son yıllarda, Orta doğuda, Balkanlarda, Kerkükte, Musulda, Türk dünyasında, Myanmar, arakan ve bütün İslam Coğrafyasındaki yaşanan sıkıntılardan ders alarak hatırlamamız gereken tüm insanları hatırlayarak bu bayramların kutlanması gerektiğine dikkat çekerek yaptığı konuşmasını Anadolu’nun, Rumeli’nin, Karadeniz’in, Akdeniz’in, büyük Türk Milletinin bayramını tebrik ediyorum” diyerek tamamladı.
Kayseri Şeker Fabrikasında; Kayseri Pancar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay, Kayseri Şeker Fabrikası Yönetim Kurulu Başkanı Turhan Özer, Kayseri Pancar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkan Vekili Avni Hokkaömeroğlu, Yönetim Kurulu üyelerinden, Harun Halıcı, Hurşit Dede, Halis Lektemur, Denetim Kurulu Üyeleri; Mehmet Güntay, Menderes Baran, Kayseri Şeker Fabrikası Yönetim Kurulu, Başkan Vekili Atilla Yalçın, Yönetim Kurulu Üyeleri; Abdulkadir Güneş, İsmail Avşar, Nizamettin Çatak, Abdullah Borazan, Kayseri Şeker Fabrikası Genel Müdür V. Osman Canıtez, Genel Müdür yardımcıları ve diğer yetkililer, çalışanlarla bayramlaşarak öğle yemeğini hep birlikte yediler. -KB

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla