Başkan Çelik Talas Gençlik Merkezini ziyaret etti

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, gençliğin daha donanımlı yetişmesi için yapılan çalışmalardan biri olan Talas Gençlik Merkezi’ni Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki ve Kayseri protokolüne gezdirdi.
Büyükşehir Belediyesi, Cumhuriyet’in 94’üncü yıldönümünde en önemli yatırımlarından birisini Cumhuriyet’in emanetçisi olan gençlere yaptı. Talas Gençlik Merkezi’ne dönüştürülen eski Amerikan Koleji, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik’in ifadesiyle, vatanını milletini seven, ezanına ve bayrağına sahip çıkan gençliğin yetişmesi misyonuyla faaliyet gösteriyor.
Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Türkiye’de eşi benzeri olmayan Gençlik Merkezi’nde Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki ve Kayseri protokolünü ağırladı. Talas Gençlik Merkezi’nin tanıtımına yönelik geziye Bakan Özhaseki’nin yanı sıra Vali Süleyman Kamçı, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Ercan Teke, 12’nci Hava Ulaştırma Ana Üs Komutanı Tuğgeneral Selçuk Aygün, AK Parti İl Başkanı Hüseyin Cahit Özden ve diğer yetkililer katıldı.
Konuklarına Talas Gençlik Merkezi hakkında bilgiler veren Başkan Çelik, tarihi binanın kimliğine uygun bir şekilde dekore edilerek gençliğin hizmetine sunulduğunu söyledi. Gençlik merkezinin her katında bulunan okuma salonları, dijital kütüphaneler, etüt salonları, oyun salonları, konferans salonları, yatakhaneler gibi birimleri tanıtan Başkan Çelik, halen 21 öğrencinin gençlik merkezinde kaldığını ve bu sayının artacağını ifade ederek, gelecekte önemli mevkilere gelecek başarılı gençleri her konuda en iyi şekilde yetiştireceklerini kaydetti. -iha

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.