Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Kayseri Gönüllü Kültür Elçileri ile Kocasinan Şerife Bacı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi işbirliğiyle düzenlenen ‘Ezan Dinmez, Bayrak İnmez’ isimli şiir dinletisi programına konuk oldu. Programda ısrarlar üzerine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da okuduğu Arif Nihat Asya’nın ‘Dua’ adlı şiirini okuyan Başkan Çolakbayrakdar’a öğrenciler amin nidaları ile eşlik etti.
Çanakkale, Sakarya, 15 Temmuz ve tüm şehitlerin anısına düzenlenen programa, Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar’ın yanı sıra Kocasinan İlçe Milli Eğitim Müdürü Yaşar Öztürk, Kocasinan Şerife Bacı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Aslan Kalay, Kocasinan Şerife Bacı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrenci ve öğretmenleri katıldı.
Programda bir konuşma yapan Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, “Sevgili öğrenciler sizler burada değişik branşlarda eğitim görüyorsunuz. Bunun yanında sanat ve kültür alanında yaptığınız bu etkinlik son derece anlamlı ve güzel buluyorum. Geleceğimizin teminatı sizlerin, derslerin dışında değişik alanlarla ilgileniyor olmanız bizleri mutlu ediyor. Yeni Türkiye’de donanımlı gençler olarak kendinizi yetiştiriyor olmanızla gurur duyuyoruz. Güçlü ve Büyük Türkiye’nin yapı taşları olarak gelecekte hepimizin övünç kaynağı olacaksınız. Bundan dolayı sizleri tebrik ediyorum. Hem derslerinizdeki çalışmalarınızda hem de diğer sosyal faaliyetlerinizdeki çalışmalarınızda başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.
Öğrencilerin ricası üzerine Başkan Çolakbayrakdar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da okuduğu Arif Nihat Asya’nın ‘Dua’ adlı şiirini okudu. Başkan Çolakbayrakdar’ı beğeni ve ilgiyle izleyen öğrenciler, şiire ‘Amin’ nidaları ile eşlik etti.
Kocasinan Şerife Bacı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Aslan Kalay ise öğrencilere Necip Fazıl Kısakürek üstadın şiirinden alıntı yaparak “Oluklar çift; birinden nur akar; birinden kir. Biz nur ile beslenenlerden olalım” diye tavsiyelerde bulundu.
Konuşmaların ardından okul öğrencisi Merve Nur Doğan, Dursun Ali Erzincanlı’nın Şehit Ömer Halisdemir’e yazdığı ‘30 Kuş’ isimli şiiri okurken salondakilere duygu dolu anlar yaşattı.
Programın sonunda Kocasinan İlçe Milli Eğitim Müdürü Yaşar Öztürk, Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar’ı ‘Gönül Adamı’ olarak niteleyerek, eğitim ve öğretime verdiği desteklerinden dolayı Başkan Çolakbayrakdar’a çiçek takdim etti. -K.B

Yazar Hakkında

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla