Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Mimarsinan Mahallesi’nde yapımı tamamlanan yeni nesil pazar yerini inceledi.
İnceleme sonrası mahalledeki semt pazarını ve bölge esnafını ziyaret eden Başkan Çolakbayrakdar, sokakta karşılaştığı vatandaşlarla da sohbet etti. Esnaf ve vatandaşların ilgisiyle karşılanan Başkan Çolakbayrakdar, yeni nesil pazar yerlerinin sosyal ve kültürel anlamda Kocasinan için büyük bir kazanım olacağını vurguladı. Bölgeyi cazibe merkezi haline getirecek olan daha fonksiyonel pazar yerini inceleyen Başkan Çolakbayrakdar, çalışmaların son durumu hakkında yetkililerden detaylı bilgi aldı. “Mimarsinan Mahallesi’nde vatandaşlarımıza daha iyi imkanlarda hizmet verebilmek için var gücümüzle çalışıyoruz” diyen Başkan Çolakbayrakdar; “8 bin 520 metrekare alana yapılan yeni nesil pazar yerinin içerisinde; vatandaşların alışveriş yaparken dinlenmeleri için kafeteryalar, daha sağlıklı yaşamaları için spor yapabilecekleri fitness salonları, aktivite için derslikler ve özel günleri için düğün salonu bulunan sosyal bir yaşam merkezi inşa ettik. Burada hem Kocasinan Akademi’nin değişik eğitim birimleri, hem de Kocasinan Spor Kulübü’nün sportif faaliyetleri yürütülebilecek. Böylelikle yaptırımız Mimarsinan ve Erciyesevler’deki yeni nesil pazar yerlerimiz, pazar ihtiyacına çözüm getirmenin yanı sıra sosyal, kültürel, sanatsal, eğitim ve sportif faaliyetleriyle hizmet sunabilecek özellikte bir sosyal tesis olacak. Hem vatandaşlarımızın hem de esnafımızın yüzü gülecek. Şimdiden bu tesislerimiz, Kayserimize Kocasinanımıza hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.
Pazar yerinin incelemenin ardından Başkan Çolakbayrakdar, semt pazarını ziyaret etti. Burada vatandaş ve esnaflarla sohbet eden Başkan Çolakbayrakdar’a esnaflar hizmetler için memnuniyetlerini dile getirdi. -kb

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla