Yaşanan hain terör saldırısının Beşiktaş Vodafone Arena Stadyumu önünde meydana gelen saldırı ile aynı özellikler taşıdığı dikkatleri çekti.

Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak, Kayseri’de meydana gelen bombalı araçla saldırı sonrasında yaptığı açıklamada “Askerlerin bulunduğu otobüse yönelik bir saldırı. Bu hadise Türkiye’yi asla istikametinden saptıramayacak. Bu saldırı da Beşiktaş’taki saldırı ile aynı özellikler taşıyor.” dedi.

TSK: 13 personel şehit, 48 personel yaralı
Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), Kayseri’de bombalı araçla gerçekleştirilen terör saldırısında 13 askerin şehit olduğunu, 48 askerin yaralandığını açıkladı.

BEŞİKTAŞ’TA BOMBALI SALDIRI

İstanbul Beşiktaş Vodafone Arena Stadyumu’nda Beşiktaş-Bursaspor maçının ardından iki ayrı terör saldırısı meydana gelmiş ve 44 polis ve vatandaşımız şehit olmuştu. Hain saldırıda eli kanlı terör örgütü PKK canlı bomba kullanarak insanlarımızı katletmişti.

KAYSERİ’DE DE AYNI YÖNTEMLE SALDIRI
Kayseri’de, çarşı iznine çıkan askerlerin içinde bulunduğu özel halk otobüsünün Talat Bulvarı Caddesi üzerinde Erciyes Üniversitesi önünden geçişi sırasında Beşiktaş’taki yöntemin aynısı kullanıldı. Patlamaya, otobüsün hemen yanına yaklaşan bir aracın sebep olduğu öğrenildi. Patlamada ilk belirlemelere göre hayatını kaybedenler ve çok sayıda yaralı olduğu bildirildi.

Yazar Hakkında

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla