BİZDE MEYDAN AİLESİNDEN OLDUK

3 yıldır aktif olarak çalıştığım Meydan Gazetemiz 15. Yaşında. 2014 yılının Mayıs ayında okulum biter bitmez Meydan Gazetesinde işe başladım. Memleketimin Balıkesir olmasından dolayı çoğu kişi sen Kayserililere benzemiyorsun “Nerelisin Bakalım” diye sorardı. Sonra Balıkesirli olduğumu söyleyince de güzel bir fırça yerdim. Hala da yiyiyorum. İşte Balıkesir gibi güzel, sıcak bir memleketi nasıl bırakıp neden Kayseri’de yaşıyorsun diye.

Burada gurbetlik hiç çekmedim. Bunun en büyük nedeni de bünyesinde 3 yıldır çalıştığım Meydan Gazetesi ve çalışanları. Patronum beni ne işçi olarak gördü ne de ben onu işveren olarak. Gazetemiz Genel Yayın Yönetmeni Rifat Açıkgöz ve Yazı İşleri Müdürümüz Kürşat Açıkgöz, beni sadece bir işçi olarak değil ailelerinden bir birey olarak görüp sahiplendi. Acı, tatlı birçok olayımda yanımda oldular. Ve gazetemizde birbirinden yüreği güzel arkadaşlarımla çalışmakta benim için ayrı bir şanstı. Muhabir arkadaşımız Naci Gültekin Şeker  ve aileside keza beni hep ailelerinden görüp sevdiler, sahiplendiler. Selma Kösedağ’a çok kahrımı çekti. Yeri geldi kızdım yeri geldi bağırdım yeri geldi gönül almayı da bildim. Yeri geldi bazen çekip gittim. Ve yeri geldi gittiğim gibi geri getirdiler. Çünkü biz bir halkaydık. Biz ailelerimizden çok birbirimizi görüyor ve zaman geçiriyorduk. İşini ve eşini güzel seç boşuna dememişler.

3 yılda çok güzellikler yaşadım. Ve kimseye muhtaç olmadan hayatımı devam ettirdim. Bunda emeği olan Gazete çalışanı arkadaşlarımızın hepsine ayrı ayrı sevgilerimi iletiyorum. Arkadaşlığımız mesai saatlerinde sınırlı kalmadı. Gurbettesin diye çoğu zaman annelerinin ellerlinden sıcak yemekler yedim. Biz bir aile olduğumuz için gazetede, bu dostluklar hiç bitmeyecek.

Bir gün dersem şayet bu şehirden Meydan Gazetesi anılarımda güzel duygularla kalacak. Ve çok özleyeceğimi hissediyorum. Allah varlığımızı, birliğimizi ve dirliğimizi daim etsin .

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.