Bölge çiftçilerimizin taleplerine mümkün olduğu ölçüde yardımcı oluyoruz

Kayseri Pancar Kooperatifi Yönetim Kurulu tarafından Kayseri Pancar Kooperatif Müdürlüğüne Ekim ayı başında atanan Uğur Metiner, çiftçinin alın terini, akıl teri ile birleştirerek milli ekonomiye büyük katkı sağlayan Kayseri Pancar Kooperatifi ve Kayseri Şeker’e bağlı şirketlerin faaliyetleri ile birlikte bir bütün olarak Bölge çiftçisinin gururu olmaya devam ettiğini belirtti.
Metiner; şeker pancarı tarımında sektöründe güçlü kuruluş olan Kayseri Pancar Kooperatifinin başlattığı sözleşmeli tarım uygulamalarının çiftçiler tarafından büyük takdir topladığını ve bölge çiftçilerinden gelen yoğun talep üzerine yatırım planlaması dahilinde; kuru fasulye, nohut, arpa, danelik mısır, yulaf, gibi ürünlerde sözleşmeli olarak ekim dönemi başlatıldığını, sözleşmeli olmasa da çiftçilerin ürettiği mercimek, slajlık mısır, çerezlik ayçiçeği, çerezlik kabak çekirdeği, buğday vb. tahılların da değerlenmesi için ürün bankacılığı olarak bilinen Lisanslı depoculuk hizmetleri yanında Tarım marketler zinciri ile de bölgedeki tarım sektörünün canlanmasına sağladığı katkılarla, çiftçinin umudu olmaya devam ettiklerini söyledi.
Uğur Metiner ayrıca, “Bölge çiftçimizin taleplerine mümkün olduğu ölçüde yardımcı olmaya çalışıyoruz. Tohumluk hububat, gübre, melaslı kuru küspe yanında piyasaya yeni çıkan Pancar hasat makinası, Pulluk, Kültüvatör, Kürüm makinesi, Pancar yükleme kepçesi, hububat ekim aletleri gibi ürünlere büyük ilgi olduğunu belirterek, Kayseri Pancar Kooperatifi satış mağazalarımız ve Tarım Marketler zincirinde çiftçinin gelirini artırmak, çiftçileri Avrupa ile rekabet edebilir hale getirmek için, çiftçi ortakların ihtiyacı olan her türlü tarımsal alet, ekipman, makine, gübre, ilaç ve hayvansal üretimi destekleyici ürünleri satışa sunuyoruz” dedi. -kb

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.