ÇAĞDAŞ ATAN “MUTSUZUM” DEDİ

Yeni sezon öncesi hazırlıklarını sürdüren Kayserispor’da yüzler gülmüyor. Açılamayan transfer tahtası teknik ekip ile yönetim arasında gerginlik oluşturuyor. Antrenman öncesi basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Kayserispor Teknik Direktörü Çağdaş Atan, transfer tahtasının açılamamasından dolayı mutsuz olduğunu söyledi. Çağdaş Atan, 38 maçın oynanacağı ve 20 takımın mücadele edeceği bir lig de ellerindeki kadronun bunu sürdürmesinin mümkün olmadığını dile getirerek ayrılık sinyalleri verdi.

Süper Lig ekiplerinden Kayserispor’da kampın ilk etabının son antrenmanını yaptı. Teknik Direktör Çağdaş Atan nezaretinde kulüp tesislerinde toplanan futbolcular, ısınma hareketlerinin ardından topla birlikte çalıştı. Antrenmanı takip eden gazetecilere açıklamalarda bulunan Kayserispor Teknik Direktörü Çağdaş Atan, 38 maçın oynanacağı ve 20 takımın mücadele edeceği bir lig de ellerindeki kadronun bunu sürdürmesinin mümkün olmadığını belirtti. Atan, “Mutsuzum, çünkü burada kampta transferlerle çalışmak bizim için en idealiydi. Açılacaksa eğer tahta ki açılması elzem. Bunun aksi Kayserispor için çok sıkıntılı bir süreç. Ne kadar geç gelirse önümüzdeki sezonda başarılı olmamıza o kadar sekte vurur” ifadelerini kullandı.

KAYSERİSPOR’DA HAZIRLIK MAÇLARI BAŞLADI

Kamp dönemini tamamlayarak hazırlık maçlarına başladıklarını belirten Teknik Adam Atan, “İyi bir kamp dönemi geçirdik ve bugün son antrenmanımız. Dün bir maç planladık. 15 gün boyunca izin vermeden aralıksız çalıştık.  Fiziksel ve taktiksel olarak oyuncularımızdan çoğu şeyi talep ettiğimiz bir kamp oldu. Dünde İstanbulspor maçını 3-2 kazandık. Bugünde son antrenmanımızı yaparak kampı noktalamış bulunuyoruz. Ayın 23’ünde 2. Etap kamp tesislerimizde devam edecek. Sakatlık olarak Ali Karami’nin maç esnasında küçük bir problemi oldu. İkinci etap da tekrardan aramızda olacak. Sağlıklı bir kamp dönemi geçirdik. Genel konulara gelecek olursak, oyuncular ile görüşülür, pazarlık, ikna aşaması vardır, yalnız biz tahtayı aşıp süreci yönetme durumuna bile gelemedik. Benim için çok önemli olan şey özveri ile çalışan oyuncu grubumdur. Gerçekten istediğimiz her şeyi yaptılar. Gelecek sene oluşturacağımız kadronun iskeleti burada ve onlara kesinlikle bir söz söyletmek istemiyorum. Bu kadro transferler ile yapacağımız kadronun iskeleti olarak planlandı. Geçen sene çok umutla bakılmayan ve beğenilmeyen bir kadro ile lige başlamıştık. O kadrodan 8 ana oyuncu şu an yok. Kadromuzun üzerine oyuncuları rekabete sokabilecek ve Kayserispor’u lig yarışında puan tablosunun ilk sayfasında tutabilecek en az 5 oyuncuya ihtiyacımız var. 2. etaba oyuncuların yetişmesi zor görünüyor. Son olarak net bir şekilde bir şey söylemek istiyorum. Kayseri şehri ile ve Kayserispor ile olan hayallerimiz bitmedi. Ben ve ekibim Kayserispor’un başında olmak için çok çabalıyoruz ama ne yazık ki süreç istediğimiz gibi ilerlemedi. Yapılacak takviyeler ile bu takıma çok inanıyoruz. Lig de rekabetçi bir hale geleceğimize inanıyoruz ama 38 maçın oynanacağı ve 20 takımın mücadele edeceği bir lig de elimizdeki kadronun bunu sürdürmesi mümkün değil. Mutsuzum. Çünkü burada kampta transferlerle çalışmak bizim için en idealiydi. Açılacaksa eğer tahta ki açılması elzem. Bunun aksi Kayserispor için çok sıkıntılı bir süreç. Ne kadar geç gelirse önümüzdeki sezonda başarılı olmamıza o kadar sekte vurur” ifadelerini kullandı.

“KAYSERİSPOR İÇİN ÇABALIYORUM”

Gazetecilerin transfer gerçekleşmediği taktirde takımda kalıp kalmayacağı sorusuna ise Atan; “Bu konudaki fikrimiz net. Ben ve ekibim Kayserispor başında kalmak için, burada çalışmak için, şehirle ve seyirciyle filizlendirdiğimiz hayali yaşatmak için çok çabalıyoruz. Umarım şartlar o konuda gerçekleşir, biz de hem hayallerimizi gerçekleştiririz hem de görevimizin başında oluruz” şeklinde cevap verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.