Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Sibel Livdumlu ve beraberindeki heyet 5 Haziran Dünya Çevre Günü dolayısıyla Atatürk anıtına çelenk bıraktı ve Vali Süleyman Kamçı’yı makamında ziyaret etti.

ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK İL MÜDÜRÜ SİBEL LİVDUMLU VE BERABERİNDEKİ HEYET 5 HAZİRAN DÜNYA ÇEVRE GÜNÜ DOLAYISIYLA ATATÜRK ANITINA ÇELENK BIRAKTI VE VALİ SÜLEYMAN KAMÇI’YI MAKAMINDA ZİYARET ETTİ. 

Kayseri’de 5 Haziran Dünya Çevre Günü dolayısıyla bir dizi etkinlikler düzenlendi. Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Sibel Livdumlu ve beraberindeki heyet etkinlikler kapsamında ilk olarak Atatürk anıtına çelenk bıraktı.
Daha sonra Vali Süleyman Kamçı’yı ziyaret eden heyet, çalışmalar hakkında Kamçı’ya bilgiler verdi.
Burada konuşan Vali Kamçı, çevrenin korunarak gelecek nesillere aktarılması gerektiğini kaydetti. Kamçı, “Çevre geleceğimizden bize emanet olan ve o emanete sahip çıkmamız gereken bir olgu olarak algılamak lazım. Çevreye ne kadar sahip çıkarsak, ne kadar güzel korur isek yarınımıza ve istikbalimize o şekilde aktarmış oluruz. Maalesef, dünyadaki sanayi gelişimi başta olmak üzere teknolojide ki gelişmelerin çevreye verdiği zararı kabul etmek lazımdır. Sanayisiz bir ülke olması mümkün değil, sanayimizin gelişmesi lazım” ifadelerini kullandı. -iha

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla