Türkiye’nin önemli kış turizmi merkezlerinden Erciyes Dağı Kayak Merkezi’nde dün akşam saatlerinden itibaren aralıksız yağan kar yağışı turizmcileri sevindirirken, ekipler ulaşımın aksamaması için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

TÜRKİYE’NİN ÖNEMLİ KIŞ TURİZMİ MERKEZLERİNDEN ERCİYES DAĞI KAYAK MERKEZİ’NDE DÜN AKŞAM SAATLERİNDEN İTİBAREN ARALIKSIZ YAĞAN KAR YAĞIŞI TURİZMCİLERİ SEVİNDİRİRKEN, EKİPLER ULAŞIMIN AKSAMAMASI İÇİN ÇALIŞMALARINI ARALIKSIZ SÜRDÜRÜYOR. 

Erciyes Dağı’nın Tekir Bölgesi’nde akşam saatlerinde etkisini sis ve tipiyle birlikte artıran kar yağışı sonrasında kar kalınlığı 10 santimetreyi geçti. Etkili olan kar yağışı ile birlikte karayolları, Büyükşehir Belediyesi ve JAK ekipleri ulaşımda sıkıntı yaşanmaması için aralıksız çalışıyor. Büyükşehir ve karayolları ekibi yollarda kar temizleme çalışması yaparken JAK ekipleri de yol güvenliği ve mahsur kalmalara karşı denetimlerini sürdürüyor. Yağan kar yağışı nedeniyle bu yıl sezonun erken açılabileceğini belirten işletmeciler ise, sezona hazır olduklarını belirtti.
Kayseri Kayak ve Snowboard Öğretmenleri Derneği Başkanı Numan Değirmenci, 2017-2018 sezonunda Erciyes’te kar yağışının devam ettiğini belirterek, turizmciler olarak hazırlıkların tamamlandığını ve kayak severleri Erciyes’e beklediklerini söyledi. -iha

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla